PARTNER PORTALU
  • BGK

Unijne euro na infrastrukturę turystyczną

  • PAP    21 lipca 2010 - 17:05
Unijne euro na infrastrukturę turystyczną

Nowe hotele i pensjonaty z 545 miejscami noclegowymi powstaną w Podlaskiem dzięki wsparciu funduszy unijnych. Urząd marszałkowski w Białymstoku przeznaczył na ten cel prawie 34 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podlaskiego.
Dotacje dostało 14 firm, które chcą wybudować lub rozbudować i podnieść standard już istniejących obiektów turystycznych w Podlaskiem. To hotele i pensjonaty m.in.: w Białymstoku, Suchowoli czy Suwałkach - poinformował Urząd Marszałkowski.
 
Jedna z nowych baz noclegowych powstanie w Supraślu k. Białegostoku. W gminie działają dwa hotele oraz kwatery prywatne, to ok. 600 miejsc noclegowych. Jak powiedział PAP burmistrz Supraśla Wiktor Grygiencz, trudno jest ocenić, czy baza noclegowa jest wystarczająca, ponieważ jest ciągle rozbudowywana. Obecnie powstają cztery nowe hotele z ok. 400 nowymi miejscami.
 
Dyrektor Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Jadwiga Dąbrowska powiedziała, że turyści odwiedzający Podlaskie częściej wybierają tańszą bazę noclegową, jak kwatery, pensjonaty czy schroniska.
 
Według jej danych, w regionie jest obecnie ok. 14 tys. miejsc noclegowych. Podkreśliła jednak, że - w szczególności w Białymstoku - brakuje hoteli dwu- i trzygwiazdkowych. Dodała, że zapotrzebowanie na tego typu bazy noclegowe jest związane z rozwojem miasta. - Z takich hoteli mogliby korzystać nie tylko turyści, ale też osoby przyjeżdżające na coraz liczniejsze konferencje organizowane w mieście - powiedziała Dąbrowska.
 
Powstanie nowych hoteli w regionie to także szansa dla osób poszukujących pracy. Przewiduje się, że dzięki inwestycjom w hotelach zostanie zatrudnionych ponad 180 nowych pracowników.
 
Całkowity koszt wszystkich inwestycji to ponad 120 mln złotych, z czego około 34 mln pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podlaskiego.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.