PARTNER PORTALU
  • BGK

Unijne fundusze przeciwpowodziowe

  • pt    24 października 2013 - 20:11
Unijne fundusze przeciwpowodziowe

Nowa perspektywy niesie za sobą kolejne wsparcie na projekty dotyczące zarządzania ryzykiem powodziowym – przypomniała minister Elżbieta Bieńkowska.
- W latach 2014-2020 będziemy wspierać projekty dotyczące zarządzania ryzykiem powodziowym oraz te z zakresu gospodarki wodno-ściekowej. Unijna pomoc będzie realizowana poprzez Program Infrastruktura i Środowisko oraz regionalne programy operacyjne – mówiła minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska podczas konferencji "Hydrointegracje 2013", która odbyła się 23 października 2013 podczas V Targów Urządzeń i Technologii Branży Wodociągowo-Kanalizacyjnej "HydroSilesia".

Nowa perspektywy niesie za sobą kolejne wsparcie na projekty dotyczące zarządzania ryzykiem powodziowym. – Nie powinny się one ograniczać tylko do metod tradycyjnych. Muszą również uwzględniać metody przyrodnicze – na przykład odtwarzanie naturalnych terenów zalewowych, gdzie rzeki mogłyby okresowo wylewać, co zredukowałoby zagrożenie dla położonych w dół zlewni terenów zurbanizowanych.

Do wsparcia ze środków unijnych 2014-2020 kwalifikować się będą także takie projekty jak przebudowa kanalizacji deszczowej w miastach czy promowanie bardziej oszczędnego gospodarowania wodą – zaznaczyła minister Bieńkowska. Dodała, że finansowane będą również projekty z zakresu gospodarki wodno-ściekowej.

Działania związane ze wsparciem gospodarki wodnej będą realizowane na poziomie krajowym w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko oraz w regionalnych programach operacyjnych. Na poziomie regionalnym wsparcie dotyczyć będzie głównie projektów z zakresu rozwoju tzw. małej retencji oraz sieci kanalizacyjnych poniżej 10 tys. RLM.

Targi HydroSilesia Link to wydarzenie  branży wodociągowej, na którym  firmy prezentują obecnie stosowane, najnowocześniejsze rozwiązania techniczne i technologiczne procesu uzdatniania wody oraz oczyszczania ścieków, utylizacji i zagospodarowania osadów ściekowych.

Targom od początku towarzyszy konferencja HYDROINTEGRACJE, której celem jest konsolidacja przedsiębiorców i przedstawicieli firm wodociągowych, realizujących działania nakierowane na jak najlepszy i najnowocześniejszy rozwój branży. Partnerami współorganizującymi konferencję są: Śląski Klaster Wodny w Katowicach oraz Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.