PARTNER PORTALU
  • BGK

Unijne miliony na odnowę i rozwój wsi

  • GK/malopolskie.pl    7 października 2011 - 09:44
Unijne miliony na odnowę i rozwój wsi

Odnowa centrum wsi, budowa sal gimnastycznych, parkingów i świetlic wiejskich – to tylko niektóre z 29 unijnych inwestycji, które będą realizowane w powiatach: nowotarskim, suskim i tatrzańskim.
Dotacje z programu rozwoju obszarów wiejskich przekazał członek zarządu Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys.

Remont biblioteki, rozbudowa remizy Ochotniczej Straży Pożarnej czy budowa placu rekreacyjnego to projekty, które będą realizowane w powiecie nowotarskim.

Gminy, które otrzymały dofinansowanie z tego regionu to: Czarny Dunajec, Czorsztyn, Krościenko nad Dunajcem, Lipnica Wielka, Łapsze Niżne, Gmina Nowy Targ, Spytkowice, Szaflary oraz Szczawnica. Dotacje otrzymały też: Gminne Centrum Kultury w Kluszkowcach oraz Parafie Rzymskokatolickie w Kacwinie, Szaflarach, Rabie Wyżnej i Tylmanowej.

Koszt 19 inwestycji, które będą realizowane w powiecie nowotarskim to ponad 16 mln zł, z czego ponad 6 mln zł stanowi dotacja unijna.

Z unijnych pieniędzy skorzystał też powiat suski, na którego terenie zrealizowanych będzie 6 inwestycji. Za ponad 2 mln zł z budżetu UE wybudowane zostaną nowe chodniki i parkingi. Pieniądze trafią do Budzowa, Jordanowa, Stryszawy i Zembrzyc.

Ponad 1 mln zł z UE otrzymał powiat tatrzański. Pieniądze pójdą m.in. na budowę kanalizacji i świetlic wiejskich. Z dotacji skorzysta Biały Dunajec, Bukowina Tatrzańska, Kościelisko i Poronin.

W sumie w ramach konkursu na odnowę i rozwój wsi z PROW wsparciem objęto 249 projektów na ponad 85 mln zł.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.