PARTNER PORTALU
  • BGK

Unijne miliony na projekty ochrony środowiska

  • PAP    20 lipca 2012 - 15:07
Unijne miliony na projekty ochrony środowiska

KE zatwierdziła w piątek finansowanie 202 projektów - w tym 26 z Polski - w ramach programu UE ochrony środowiska LIFE+. Chodzi o projekty o wartości 516,5 mln euro, z czego UE zapewni 268,4 mln euro. Polskie projekty otrzymają z Unii 68,1 mln euro.
W unijnym programie Life+ finansowane są działania dotyczące ochrony przyrody, polityki ochrony środowiska i przeciwdziałania zmianie klimatu oraz kampanie informacyjne ws. ochrony środowiska.

Komisja otrzymała w ubiegłym roku 1 078 wniosków z 27 państw członkowskich UE o dofinansowanie programów. 202 z nich, w tym 26 z Polski, zakwalifikowano do współfinansowania w ramach trzech rodzajów programu: LIFE+ przyroda i różnorodność biologiczna; LIFE+ polityka i zarządzanie w zakresie ochrony środowiska oraz LIFE+ informacja i komunikacja.

Projekty zgłaszały różne instytucje i organizacje z sektora publicznego (w tym organy rządowe) i prywatnego, które zajmują się ochroną przyrody lub środowiska. Dla przykładu wśród polskich beneficjentów, którzy otrzymają dofinansowanie jest Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich, Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego, Wigierski Park Narodowy, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego, Fundacja Ekorozwoju.

Listę wszystkich zakwalifikowanych projektów w tym polskich można znaleźć tu. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.