PARTNER PORTALU
  • BGK

Unijne miliony na skutki powodzi

  • PAP    17 lutego 2012 - 11:17

Województwo podkarpackie otrzyma w tym roku 12,3 mln zł z Funduszu Solidarności UE na likwidację szkód powstałych w wyniku powodzi w maju i czerwcu 2010 r.
„Pieniądze trafią do samorządów oraz Podkarpackiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych. Dzięki nim będzie możliwe przeprowadzenie 58 zadań” – poinformowała rzeczniczka wojewody Małgorzata Oczoś.

Podkarpackie samorządy otrzymają 8 mln zł, za które będą mogły przeprowadzić 27 inwestycji. Najczęściej będą to remonty dróg i odbudowy mostów.

Natomiast Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych dostanie 4,3 mln zł na usuwanie szkód popowodziowych na rzekach i potokach. Będzie to 31 przedsięwzięć.

Wszystkie inwestycje muszą zostać zakończone i rozliczone do 30 czerwca 2012 r.
Fundusz Solidarności UE został stworzony z myślą o odbudowie infrastruktury w państwach Unii dotkniętych przez klęski żywiołowe.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Rzeka, 2012-02-23 11:03:04

    Unia finansuje przestępczy proceder z naszych podatków. Dlaczego przestępczy? Ano dlatego, że budowanie przez ludzi domów/willi/pałaców tudzież zakładów produkcyjnych i wszelkiej infrastruktuty w naturalnych terenach zalewowych rzeki JEST PRZESTĘPSTWEM! I to PODWÓJNYM: zarówno wobec przyrody (rzek...a musi wylewać o okteślonych porach roku) jak i wobec ludzi, którzy chcą mieć przyrodę (czyli n.p. niezabudowana rzekę z jej naturalnym pięknerm) i nie stawiają na jej brzegu chałup. Vide: skandaliczne zabudowanie brzegu Popradu w takiej na przykład Muszynie - w dodatku powstają tam kolejne setki wypasionych willi mimo tragicznych doswiadczeń ostatnich powodzi. Każdy chce mieć willę w rzece, a rzeka nie chce, bo musi wylewać, taka jej natura. Dlaczego mam płacić właścicielom wypasionych portfeli za ich debilizm?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  rozwiń
  • aogo, 2012-02-23 08:03:28

    Gdzie znaleźć można liste inwestycji, które otrzymay dofinansowanie