PARTNER PORTALU
  • BGK

Unijne pieniądze na targowiska

  • PAP    18 marca 2012 - 09:58
Unijne pieniądze na targowiska

Gminy w regionie łódzkim, m.in. Skierniewice, Zduńska Wola, Głowno, Ozorków i Łask, złożyły 13 wniosków o unijne dotacje na modernizację lub budowę targowisk.
W sumie wnioski opiewają na 11,8 mln zł. Dla woj. łódzkiego limit: na wsparcie budowy, przebudowy, remontu lub wyposażenia targowiska w ramach projektu „Mój Rynek” – wynosi niemal 13,5 mln zł.

Jak poinformował Arnold Lorenc z urzędu marszałkowskiego (zabierz głos/oceń marszałka), trwa weryfikacja wniosków. „Wnioskodawcy na tym etapie mogą dwukrotnie uzupełniać dokumenty. Jeśli będą wypełnione poprawnie zarówno pod względem formalnym, jak i merytorycznym, wszyscy wnioskodawcy otrzymają wsparcie” – zaznaczył.

Zakończenie postępowania i ogłoszenie listy gmin, które otrzymają dofinansowanie, nastąpi w maju br. Projekt był adresowany do miejscowości liczących do 50 tys. mieszkańców, także miast, które dotychczas nie mogły ubiegać się o wsparcie ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Wnioskodawcą mogła być gmina lub związek międzygminny.

Maksymalny poziom pomocy unijnej wynosi 75 proc. kosztów inwestycji, reszta to wkład własny beneficjenta. Nowe lub zmodernizowane targowisko powinno być m.in. utwardzone i oświetlone, przyłączone do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i elektroenergetycznej, wyposażone w zadaszone stoiska, które powinny zajmować co najmniej połowę powierzchni handlowej targowiska.

Inwestycja powinna także zostać wyposażona w miejsca parkingowe i urządzenia sanitarno-higieniczne. Nowoczesne targowiska mają nie tylko dać możliwość bezpośredniej sprzedaży towarów rolnikom indywidualnym, ale także stworzyć komfortowe warunki dla kupujących. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • PULS, 2012-03-18 21:49:21

    taki wspaniały dar Z SAMEJ UE...