PARTNER PORTALU
  • BGK

Unijne pieniądze na zinformatyzowanie uczelni

  • KL/Rynek Zdrowia    23 czerwca 2011 - 13:04
Unijne pieniądze na zinformatyzowanie uczelni

Projekt zinformatyzowania Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego decyzją zarządu województwa mazowieckiego otrzyma unijne dofinansowanie.
Całkowita wartość inwestycji to ponad 10 mln zł, z czego wsparcie unijne wyniesie blisko 7 mln zł.

Umowę w tej sprawie podpisał zarząd województwa oraz przedstawiciel beneficjenta.

– Bezpłatny dostęp do Internetu oraz informatyzacja uczelni to nie tylko duże ułatwienie dla pracowników i studentów, ale także dostosowanie uniwersytetu do światowych standardów – przyznaje nam Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. Jak zaznacza, projekt ten przyczyni się do zwiększenia potencjału naukowego województwa.

Do 2014 roku Warszawski Uniwersytet Medyczne będzie w pełni zinformatyzowany. Pracownicy i studenci uczelni będą mogli bezpłatnie korzystać z internetu, systemu centralnego wydruku, aplikacji biurowych Open Office, poczty elektronicznej czy specjalistycznych aplikacji wykorzystywanych na uczelni, w tym m.in. Statistica lub SAS.

Projekt jest obecnie realizowany. W budynku rektoratu, w Centrum Dydaktycznym oraz w budynkach wydziału farmaceutycznego działa już bezprzewodowa siec WiFi, dzięki czemu z bezpłatnego dostępu do Internetu korzystają zarówno studenci, jak i pracownicy uczelni.

Docelowo planowane jest utworzenie 18 kiosków internetowych, w których będzie można korzystać z internetu i innych aplikacji uczelni stacjonarnie. Obecnie takie punkty działają już m.in. na terenie rektoratu i Centrum Dydaktycznego.

W 2008 roku wdrożono system centralnego wydruku, w którego skład wchodzą maszyny wielofunkcyjne, wpłatomaty oraz oprogramowanie zarządzające.

Dostępnych jest w sumie 12 wielofunkcyjnych urządzeń, które mogą drukować, kopiować, wysyłać informacje na e-mail lub do tzw. katalogów domowych, dwa wpłatomaty zasilające konta studenckie oraz System Uniflow zarządzający całym systemem centralnego wydruku.

Projekt obejmuje też wdrożenie portalu internetowego i intranetowego dla pracowników i studentów uczelni. Witryna centralna, portal intranetowy oraz autonomiczne witryny internetowe jednostek organizacyjnych uczelni, studenckich kół naukowych będą zbudowane w technologii CMS.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.