PARTNER PORTALU
  • BGK

Unijne pieniądze wesprą Unisław

  • KB    30 lipca 2010 - 19:59
Unijne pieniądze wesprą Unisław

Dzięki środkom z PROW mieszkańcy miejscowości Błoto (gmina Unisław) zyskali wyremontowany i zmodernizowany Dom Wiejski. To niejedyna inwestycja Unisławia, którą wesprą unijne środki.
28 lipca 2010 r. uroczyście otwarto wyremontowany i zmodernizowany Dom Wiejski w miejscowości Błoto. 320 tys. zł dotacji z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich pozwoliło na wymianę dachu, okien, drzwi, wykonanie wszystkich instalacji (od wodno-kanalizacyjnej po wentylacyjną i przeciwpożarową) oraz docieplenie budynku. Całkowity koszt prac wyniósł 521 tys. zł.
 
To jednak nie jedyne przedsięwzięcie w gminie Unisław realizowane z unijnym wsparciem. Dzięki 3,5 mln zł z PROW (całkowity koszt 6,4 mln zł) ulica Toruńska w Unisławiu zyska kanalizację deszczową i sanitarną, a w miejscowościach Bruki Unisławskie, Bruki Kokocko, Błoto, Kokocko zostaną podłączone do wodociągu.

Natomiast dzięki pieniądzom z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (razem 336 tys. zł dotacji)  prowadzone są szkolenia (w tym komputerowe) oraz zajęcia przeciwdziałające wykluczeniom społecznym. Skierowane są do bezrobotnych i osób z rodzin zagrożonych wykluczeniem.

147 tys. zł dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego pozwoli jednemu z przedsiębiorców z Unisławia rozbudować stację kontroli pojazdów i zatrudnić nowego pracownika.


Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.