PARTNER PORTALU
  • BGK

Unijne pieniądze wypromują kanał

  • JL    14 stycznia 2010 - 09:25
Unijne pieniądze wypromują kanał

Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego podpisał kolejną część umów z samorządami lokalnymi na realizację unijnych projektów.
Miasto Ostróda razem z Żeglugą Ostródzko-Elbląską otrzymają prawie 600 tys. złotych na promocję Kanału Ostródzko-Elbląskiego, jednego z najbardziej atrakcyjnych pod względem krajobrazowym oraz technicznym obiektów turystycznych na zachodnich Mazur. W Europie nie ma drugiego takiego obiektu.

Niemal 8,8 mln zł trafi do Ełku na renowację zabytkowej kamienicy przy ul. Małeckich  i parku Solidarności, a także na projekt „Ełk – kulinarna stolica Mazur”.

Olecko dostanie 1,7 mln z u wymagający gruntownego remontu budynek po byłym przedszkolu przy ul. Kopernika odzyska blask i zamieni się w Centrum Integracji Kulturalnej. Docelowo w budynku mieścić się będzie Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna z wypożyczalniami i czytelniami dla dorosłych i dla dzieci oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej

Projekty realizowane są w ramach regionalnego programu operacyjnego „Warmia i Mazury”. Kwota dotacji z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniesie prawie 9 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.