PARTNER PORTALU
  • BGK

Unijne pieniądze zmieniają Podkarpacie

  • GK/podkarpackie.pl    2 maja 2011 - 12:02
Unijne pieniądze zmieniają Podkarpacie

W gminie Cieszanów i Narol dzięki unijnym dotacjom z Regionalnego Programu Operacyjnego zmienia się życie mieszkańców Roztocza Południowego.
Cieszanów postawił na rozwój bazy sportowej. W Cieszanowie powstaje skatepark i plac zabaw. Inwestycja ma być gotowa jeszcze w tym roku. Dzieci będą miały do dyspozycji huśtawki, piaskownice, drabinki i mnóstwo innych atrakcji.

W Dachnowie, gdzie jest już wybudowany stadion, dzięki dofinansowaniu z RPO WP, pojawią się trybuny i zegar boiskowy. Na rozwój infrastruktury sportowo-rekreacyjnej gmina Cieszanów dostała w ramach RPO WP ponad 800 tysięcy złotych.

W Narolu władze gminy postanowiły odrestaurować greckokatolicką cerkiew. Zabytkowa świątynia z 1899 roku od czasów II wojny światowej była opuszczona i popadała w ruinę. Władze postanowiły dać jej drugie życie i tak zrodził się pomysł utworzenia centrum koncertowo-wystawienniczego.

Cerkiew została gruntownie odremontowana: wymieniono dach, instalacje, okna. Odnowiono także elewacje i zagospodarowano teren wokół cerkwi. Remont kosztował ponad półtora miliona złotych. W 85% inwestycja została dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.