PARTNER PORTALU
  • BGK

Unijne stypendia dla doktorantów

  • GK/mazovia.pl    5 grudnia 2011 - 13:44
Unijne stypendia dla doktorantów

Wsparcie w wysokości ponad 27 tys. zł otrzyma 128 doktorantów z Mazowsza. 5 grudnia odebrali oni umowy stypendialne z rąk wicemarszałka Leszka Ruszczyka.
O wsparcie mogli ubiegać się doktoranci z województwa mazowieckiego (zabierz głos/oceń marszałka województwa), których prace badawcze przyczynią się do wzrostu konkurencyjności i innowacyjności województwa mazowieckiego. Preferowane były badania naukowe z zakresu zdrowia, środowiska, rolnictwa i żywności, społeczeństwa, bezpieczeństwa, nowych materiałów, technologii informacyjnych oraz transportu i energetyki.

Każdy ze stypendystów przez dziewięć miesięcy będzie otrzymywać wsparcie finansowe w wysokości nie niższej niż 3 tys. zł miesięcznie. W skali całej edycji stypendysta otrzyma łącznie ponad 27 tys. zł.

Środki ze stypendium mogą być przeznaczone na dowolny cel wspierający pracę naukową uczestnika projektu. Mogą być zatem wydane np. na zakup literatury naukowej i sprzętu niezbędnego do realizacji pracy naukowo-badawczej, ale również na pokrycie kosztów prowadzonych badań czy też udziału w sympozjach i konferencjach.

Dodatkowo w ramach projektu doktoranci otrzymają wsparcie towarzyszące w postaci udziału w konferencjach naukowych, szkoleniach na temat zasad współpracy pomiędzy sferą naukową i przemysłem w zakresie badan i transferu technologii.

Wnioski o stypendia do urzędu marszałkowskiego można było składać do 5 sierpnia br. Zainteresowanie było duże. W sumie do urzędu marszałkowskiego wpłynęło ponad 370 wniosków, a 359 z nich przeszło pozytywnie ocenę formalną.

Środki na stypendia pochodzą z projektu z samorządu województwa mazowieckiego „Potencjał naukowy wsparciem dla gospodarki Mazowsza – stypendia dla doktorantów”, który realizowany jest w ramach programu operacyjnego kapitał ludzki.

Projekt realizowany jest w dwóch edycjach w kolejnych latach akademickich 2011/2012 (od 1 października br. do 30 czerwca 2012 r.) oraz 2012/2013 (1 października 2012 do 30 czerwca 2013 r.).

W każdej z nich pomoc stypendialną może otrzymać 128 doktorantów. Oznacza to, że wsparcie finansowe trafi łącznie do 256 mazowieckich naukowców.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.