PARTNER PORTALU
  • BGK

Unijne wsparcie dla toruńskiego Oratorium

  • GK    11 kwietnia 2011 - 09:52
Unijne wsparcie dla toruńskiego Oratorium

O nowe pomieszczenia wzbogacił się budynek Stowarzyszenia Opieki nad Dziećmi Opuszczonymi „Oratorium” w Toruniu.
Projekt powiększenia bazy edukacyjno-wychowawczej placówki jest realizowany dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego na rewitalizację zdegradowanych dzielnic miast.

Do Torunia na realizację tego typu przedsięwzięć do różnych beneficjentów trafiło w sumie 39,2 miliona zł.

W ramach realizacji inwestycji w budynku zaadaptowano i wyremontowano dużą salę, w której organizowane będą oficjalne uroczystości i wydarzenia.

Powstały też dwie sale do prowadzenia zajęć dydaktycznych z kącikami tematycznymi, nowa część sanitarna, pomieszczenie gospodarcze na poddaszu oraz pokój z łazienką.

Prace objęły również wymianę pokrycia dachu budynku. Wartość inwestycji to prawie 290 tysięcy złotych. Dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej to 180 tysięcy złotych.

Stowarzyszenie Opieki nad Dziećmi Opuszczonymi „Oratorium” im. bł. ks. Bronisława Markiewicza przy ulicy Rybaki 59 w Toruniu otacza opieką dzieci i młodzież z ubogich rodzin, zagrożonych nałogami i mających trudności wychowawcze.

Podopieczni „Oratorium” mogą tam odrabiać lekcje, korzystać z dodatkowych zajęć oraz rozwijać swoje zainteresowania. Każdego dnia mogą też zjeść ciepły posiłek.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.