PARTNER PORTALU
  • BGK

Unijne wsparcie na marinę w Murzynowie

  • PAP    28 czerwca 2011 - 07:13
Unijne wsparcie na marinę w Murzynowie

Hotel z przystanią wodną, salą konferencyjną i restauracją, a także salą sportową oraz hangarem dla sprzętu pływającego powstanie w Murzynowie koło Płocka.
Inwestycja otrzyma ponad 11,7 mln zł unijnego dofinansowania. Umowę w tej sprawie podpisali marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik i właściciel obiektu, gdzie mieści się obecnie przystań żeglarska, Krzysztof Sobaszek.

„Ten projekt został bardzo wysoko oceniony w konkursie o unijne dofinansowanie obiektów z zakresu turystyki. Jestem przekonany, że przyznana dotacja nada temu miejscu nową jakość, a właścicielom pozwoli świadczyć usługi w sposób bardzo nowoczesny i gościć turystów z kraju oraz zza granicy” – ocenił Struzik.

Dodał, że ośrodek w Murzynowie był dotychczas czynny tylko w sezonie żeglarskim, a planowana inwestycja pozwoli, by funkcjonował przez cały rok.

Murzynowo to położona nad Wisłą wieś w gminie Brudzeń w powiecie płockim. W pobliżu znajdują się szlak turystyczny, park krajobrazowy, a także zabytkowe obiekty – kościoły i dworki.

Tamtejsza marina, działająca od 2003 r., wyposażona jest w pomosty do cumowania jachtów i łodzi motorowych, zaplecze socjalne oraz sprzęt wodny: kajaki, jachty i skutery wodne.

Projekt modernizacji ośrodka zakłada budowę hotelu na 120 miejsc noclegowych wraz z salą konferencyjną, restauracją oraz przystanią dla kajaków i żaglówek.

Kolejnym etapem będzie budowa i wyposażenie hali sportowej wraz z zapleczem do odnowy biologicznej, jak masaże, siłownia, kręgielnia, sauna, jacuzzi, boisko do koszykówki i siatkówki, kort do squash'a.

Projekt został wyłoniony do dofinansowania w ramach regionalnego programu operacyjnego województwa mazowieckiego 2007-2013 w odpowiedzi na konkurs przeprowadzony przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych. Całkowita jego wartość to prawie 28,7 mln zł.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.