PARTNER PORTALU
  • BGK

Unijne wsparcie na marinę w Murzynowie

  • PAP    28 czerwca 2011 - 07:13
Unijne wsparcie na marinę w Murzynowie

Hotel z przystanią wodną, salą konferencyjną i restauracją, a także salą sportową oraz hangarem dla sprzętu pływającego powstanie w Murzynowie koło Płocka.
Inwestycja otrzyma ponad 11,7 mln zł unijnego dofinansowania. Umowę w tej sprawie podpisali marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik i właściciel obiektu, gdzie mieści się obecnie przystań żeglarska, Krzysztof Sobaszek.

„Ten projekt został bardzo wysoko oceniony w konkursie o unijne dofinansowanie obiektów z zakresu turystyki. Jestem przekonany, że przyznana dotacja nada temu miejscu nową jakość, a właścicielom pozwoli świadczyć usługi w sposób bardzo nowoczesny i gościć turystów z kraju oraz zza granicy” – ocenił Struzik.

Dodał, że ośrodek w Murzynowie był dotychczas czynny tylko w sezonie żeglarskim, a planowana inwestycja pozwoli, by funkcjonował przez cały rok.

Murzynowo to położona nad Wisłą wieś w gminie Brudzeń w powiecie płockim. W pobliżu znajdują się szlak turystyczny, park krajobrazowy, a także zabytkowe obiekty – kościoły i dworki.

Tamtejsza marina, działająca od 2003 r., wyposażona jest w pomosty do cumowania jachtów i łodzi motorowych, zaplecze socjalne oraz sprzęt wodny: kajaki, jachty i skutery wodne.

Projekt modernizacji ośrodka zakłada budowę hotelu na 120 miejsc noclegowych wraz z salą konferencyjną, restauracją oraz przystanią dla kajaków i żaglówek.

Kolejnym etapem będzie budowa i wyposażenie hali sportowej wraz z zapleczem do odnowy biologicznej, jak masaże, siłownia, kręgielnia, sauna, jacuzzi, boisko do koszykówki i siatkówki, kort do squash'a.

Projekt został wyłoniony do dofinansowania w ramach regionalnego programu operacyjnego województwa mazowieckiego 2007-2013 w odpowiedzi na konkurs przeprowadzony przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych. Całkowita jego wartość to prawie 28,7 mln zł.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.