PARTNER PORTALU
  • BGK

Unijny projekt usprawni ruch na Podhalu

  • GK/malopolskie.pl    7 lipca 2011 - 11:31
Unijny projekt usprawni ruch na Podhalu

Dzięki środkom unijnym na Podhalu będzie wdrażany projekt „Inteligentny System Sterowania Ruchem Regionu Podhalańskiego”.
Dzięki projektowi kierowcy będą mieli szybszy dostęp do informacji o warunkach atmosferycznych na drogach, czy ewentualnych utrudnieniach.

Projekt ma poprawić drożność, bezpieczeństwo oraz zarządzanie ruchem na terenie powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego oraz sprawić, że podróżowanie po drogach na tym terenie stanie się bezpieczniejsze, szybsze i bardziej ekologiczne.

Projekt przewiduje także powstanie w Krakowie Regionalnego Centrum Nadzoru Ruchu Drogowego, które będzie informowało kierowców na Podhalu o wyznaczanych objazdach, czy przejezdności tras.

Dodatkowo Centrum będzie wyposażone w samochód terenowy (tzw. mobilne centrum nadzoru drogowego), który w razie konieczności (np. katastrofy drogowej) będzie jeździł po drogach podhalańskich i zastąpi stacjonarne centrum. System to także nowoczesne multimedia, z których kierowcy będą mogli korzystać poprzez portal e-RCNR.

Koszt całkowity projektu to ponad 4,8 mln zł. Projekt uzyskał dofinansowanie z regionalnego programu operacyjnego, które wyniosło 3,6 mln zł.

Jak zapowiedział wicemarszałek Ciepiela, jeżeli system sprawdzi w przypadku Podhala, zostanie rozszerzony także na inne części województwa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.