PARTNER PORTALU
  • BGK

Urząd Marszałkowski przygotowuje przedsiębiorców do nowej perspektywy UE

  • PAP    26 czerwca 2013 - 12:58
Urząd Marszałkowski przygotowuje przedsiębiorców do nowej perspektywy UE

Urząd Marszałkowski w Kielcach przygotował w internecie ankietę dla przedsiębiorców, dzięki której chce zebrać informacje na temat ich projektów planowanych na lata 2014-2020. Wyniki posłużą przy opracowaniu Regionalnego Programu Operacyjnego.
Jak powiedział członek zarządu województwa świętokrzyskiego Jan Kotowski, urząd marszałkowski chce dobrze przygotować siebie i przedsiębiorców do rozpoczynającej się w przyszłym roku perspektywy budżetowej UE. "Niebawem będziemy określać kolejne szczegóły Regionalnego Programu Operacyjnego. Chcielibyśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom beneficjentów i poznać ich potrzeby" - dodał.

Aby ułatwić przedsiębiorcom wzięcie udziału w badaniu, na stronie internetowej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego przygotowano elektroniczny formularz, składający się z 26 pytań. Jak zaznaczono w opisie badania, przekazane przez przedsiębiorców propozycje projektów "będą miały jedynie charakter informacyjny i posłużą jako materiał pomocniczy przy opracowaniu Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020."

Podobne badanie władze samorządowe woj. Świętokrzyskiego przeprowadziły już m.in. wśród gmin.

Na tej samej stronie internetowej przedsiębiorcy mogą wziąć udział w jeszcze jednym badaniu, dotyczącym oceny wpływu RPO w latach 2007-2013 na sektor małych i średnich firm.

Według ostatnich ustaleń w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego, województwo świętokrzyskie może liczyć na 1 mld 223 mln euro w ramach funduszy unijnych na lata 2014-2020. Ok. trzy czwarte tej sumy trafi na przedsięwzięcia finansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Pozostałe 25 proc. trafi na projekty wspierane z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.