PARTNER PORTALU
  • BGK

Urzędnicy nierychliwi w ocenie wniosków

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    22 czerwca 2010 - 06:26
Urzędnicy nierychliwi w ocenie wniosków

Urzędnicy i eksperci w regionach potrzebują średnio 116 dni, aby ocenić wniosek o dotację. Rekordziści guzdrzą się ponad osiem miesięcy. Weryfikacja formalna wniosku zabiera urzędnikom więcej czasu niż ocena merytoryczna.
Jak wynika z danych resortu rozwoju, do których dotarła „Rzeczpospolita” – okres badania wniosków w regionach jest zróżnicowany. Wynosi średnio od 76 dni w Lubuskiem do 253 dni na Mazowszu. Ponad 200 dni trwa ocena w woj. kujawsko-pomorskim.

Połowie regionów na weryfikację wystarczą nieco ponad trzy miesiące (100 dni). Najszybciej projekty są badane w Lubuskiem i Łódzkiem. Zdaniem Elżbiety Polak, wicemarszałek woj. lubuskiego, 76 dni wystarcza, aby rzetelnie sprawdzić wnioski. Niewiele dłużej, średnio 80 dni, trwa ocena projektów w Łódzkiem.

Analizując terminy oceny w programach regionalnych, warto porównać je z okresami weryfikacji projektów w programach krajowych. W programie „Innowacyjna gospodarka”, kierowanym przede wszystkim do przedsiębiorców, ocena wniosków trwa średnio 108 dni. 37 potrzeba na weryfikację formalną i 71 na ocenę ekspercką. W „Kapitale ludzkim” na ocenę wystarcza 58 dni – informuje „Rzeczpospolita”.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.