PARTNER PORTALU
 • BGK

Urzędnicy unijni wracają do szkół

 • PAP    1 listopada 2011 - 12:48
Urzędnicy unijni wracają do szkół

Ponad 200 polskich urzędników pracujących na co dzień w instytucjach Unii Europejskiej w dniach 3-10 listopada wróci do swoich szkół w całej Polsce, by przybliżyć młodym ludziom ideę Unii.
Dzięki akcji „Back to school” uczniowie będą mieli szansę poznać osobiście urzędnika europejskiego.

Akcję w 2007 r., zainicjowała Komisja Europejska wraz z rządem niemieckim, aby uświetnić obchody 50. rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich. Od tego czasu akcja jest organizowana w tych krajach członkowskich UE, które sprawują akurat przewodnictwo w Radzie UE.

Tylko na Dolnym Śląsku unijni urzędnicy odwiedzą 17 szkół, w których się uczyli.

Jak poinformowała Izabela Zygmunt z przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce inicjatywa „Powrót do szkoły” to sztandarowa akcja Komisji Europejskiej, skierowana do młodzieży szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Urzędnicy Komisji Europejskiej, którzy zadeklarowali udział w programie, odwiedzą swoje dawne szkoły po to, by przybliżyć młodym ludziom ideę Unii Europejskiej, porozmawiać z uczniami na różne tematy dotyczące UE, a przede wszystkim podzielić się z nimi doświadczeniami z pracy w instytucjach unijnych. „Poprzez swoje osobiste historie urzędnicy będą chcieli pokazać uczniom, czym jest UE i jakie możliwości oferuje młodemu pokoleniu” – powiedziała Zygmunt.

W pierwszej połowie 2011 r. inicjatywa „Powrót do szkoły” była realizowana w ramach prezydencji węgierskiej. Na spotkania z młodzieżą pojechało wtedy ok. 100 węgierskich urzędników.

Polskich urzędników wracających do swoich szkół wspiera przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce przesyłając goszczącym ich szkołom materiały informacyjne i drobne gadżety oraz promując akcję „Powrót do szkoły” na swojej stronie internetowej i na profilu portalu społecznościowego Facebook.

W akcję włączają się też aktywnie 23 działające w Polsce punkty sieci informacyjnej Europe Direct.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (5)

 • Ergo, 2011-11-02 09:44:51

  Absencja wynikająca z schorzeń przykręgosłupowych jest duża w środowisku już nastolatków. To one stają się potem nie tylko początkiem zmian zwyrodnieniowych stawów, kręgów, ale również przyczyną bardzo bolesnych niewydolności, mających niezwykle poważne konsekwencje w wieku dorosłym. Wzrastając...y z roku na rok procent dzieci z wadami postawy zmusza nas do głębszego i szerszego zainteresowania się problematyką profilaktyki wad postawy. Środowiskiem ucznia jest szkoła. Uczniowie spędzają w niej wiele godzin dziennie, stąd środowisko szkolne jako całość ma ogromny wpływ na rozwój dzieci i młodzieży. Konieczne jest więc stałe i konsekwentne eliminowanie ze środowiska tych czynników, z którymi wiąże się powstawanie lub pogłębianie istniejących już wad i zaburzeń rozwojowych oraz stwarzanie jak najlepszych warunków pracy dla uczniów. Polecam urzędnikom zapoznanie się z rewelacyjnym rozwiązaniem jakie wprowadzane jest na rynek Polski i UE - strona polmedex.pl  rozwiń
 • Tramp, 2011-11-01 23:07:59

  Urzędnicy? Są OK !
 • TREP, 2011-11-01 18:53:50

  w takim razie pozostanie nam czekać na urzędników ! - niech uczą czego ich nauczono.