PARTNER PORTALU
  • BGK

W Bobowie zawarto setną umowę w ramach PO Ryby

  • PAP    1 marca 2013 - 18:14
W Bobowie zawarto setną umowę w ramach PO Ryby

Gmina Bobrowo zawarła umowę na dofinansowanie projektu ze środków Programu Operacyjnego Ryby - poinformowało w piątek biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. Jest to setna taka umowę w województwie kujawsko-pomorskim.
Bobrowo, położone w powiecie brodnickim, objęte obszarem działania Lokalnej Grupy Rybackiej Drwęca, otrzymało 370 tys. zł. Samorząd zamierza przeznaczyć pieniądze na przebudowę posiadanego budynku na cele konferencyjno-wystawowe, a w części na potrzeby straży gminnej.

W województwie funkcjonuje pięć lokalnych grup rybackich: Borowiacka Rybka, Drwęca, Rybak, Dorzecza Zgłowiączki, Nasza Krajna i Pałuki. Swoim zasięgiem obejmują 33 gminy wiejskie i miejsko-wiejsko. Grupy w latach 2007-2013 mają łącznie do dyspozycji 65,3 mln zł na wsparcie m.in. inwestycji przedsiębiorstw i projektów infrastrukturalne oraz rozwijanie usług.

Dotychczas złożono 252 wnioski na dofinansowanie przedsięwzięć w łącznej wysokości 43 mln zł, z czego podpisano 100 umów na 16,3 mln zł.

Program Operacyjny "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013" jest finansowany przez Unię Europejską. Ma służyć wspieraniu gospodarki rybackiej i związanych z nią środowisk lokalnych, podniesieniu ich poziomu życia.

Opiera się na organizacji lokalnych grup rybackich, które obejmują zasięgiem kilka sąsiadujących ze sobą gmin. Grupy tworzą strategie rozwojowe i w drodze konkursu wyłaniają beneficjentów, którymi mogą być osoby fizyczne i prawne, instytucje naukowe lub kulturowe, organizacje pozarządowe zaangażowane w rozwój danego obszaru oraz gminy i powiaty.

W regionie kujawskim środki przyznane lokalnym grupom rybackim pochodzą z tzw. osi priorytetowej "Zrównoważony rozwój obszarów zależnych od rybactwa" Programu Operacyjnego Ryby.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.