PARTNER PORTALU
  • BGK

W Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku powstaną inkubatory przedsiębiorczości

  • bad    8 marca 2015 - 17:12
W Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku powstaną inkubatory przedsiębiorczości

Inkubatory przedsiębiorczości dają możliwość rozwoju firmom. Fot. kujawsko-pomorskie

W Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku trwają prace budowlane w przyszłych siedzibach regionalnych inkubatorów przedsiębiorczości. W przystosowywanych do tego celu budynkach zakończyły się już roboty rozbiórkowe, trwa montaż instalacji oraz prace adaptacyjne.
Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy realizuje inwestycje dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w ramach Regionalnego Programy Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Na potrzeby siedzib regionalnych inkubatorów przedsiębiorczości instytucja zaadoptuje zabytkowe gmachy przy ulicy Gimnazjalnej w Bydgoszczy oraz ulicy Przedzamcze w Toruniu. We Włocławku inkubator powstaje w budynku po szkole muzycznej i przychodni medycyny pracy przy ulicy Toruńskiej.

Czytaj też: Sopocki Inkubator Przedsiębiorczości Społecznej

- Dzięki realizacji projektu puste dotąd gmachy znów będą służyć ludziom. Chcemy by powstające w tym miejscach „fabryki firm” pomagały młodym ludziom w ich kreatywnym poszukiwaniu sposobu na życie zawodowe. Będą to również miejsca oferujące także inne instrumenty wsparcia dla przedsiębiorców – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Inkubatory przedsiębiorczości dają możliwość rozwoju firmom, które na początku swojej działalności nie byłyby w stanie funkcjonować bez wsparcia finansowego, technicznego i doradczego ze strony inkubatora. Początkujący przedsiębiorcy mogą w nich między innymi:

* uzyskać informacje o administracyjno-prawnych aspektach prowadzenia działalności gospodarczej,

* korzystać ze specjalnie przygotowanej powierzchni biurowej, infrastruktury oraz wyposażenia,

* brać udział w organizowanych przez inkubator szkoleniach, warsztatach i konferencjach,

* otrzymać doradztwo i pomoc w ubieganiu się o zewnętrzne wsparcie finansowe.

Utworzony przez samorząd województwa Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy na realizację projektu budowy trzech inkubatorów otrzymał 9,4 miliona złotych wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Realizacja inwestycji oznacza remont budynków oraz przebudowę układu pomieszczeń w celu dostosowania ich do nowej funkcji. W ramach przedsięwzięcia powstaną w pełni wyposażone pomieszczenia biurowe (indywidualne biura oraz tzw. „open space”), sale szkoleniowe i konferencyjne oraz pozostała infrastruktura niezbędna do prowadzenia działalności gospodarczej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (1)

  • Dodam, że:, 2015-03-09 16:02:18

    Dofinansowanie z RPO WK-P to 4 miliony złotych dla Torunia. Bydgoszcz dostanie 2,5 miliona, a Włocławek 2,7. Za te pieniądze powstanie 27 biur w Toruniu, 14 w Bydgoszczy i 17 we Włocławku. Należy tutaj nadmienić. że Bydgoszcz zamieszkuje 356 tyś. mieszkańców, Toruń 190 tyś., a Włocławek ok.100 tysię...cy. Jakby nie patrzyć w największym mieście powstanie najmniej biur. Ze względu na najniższe dofinansowanie. Cóż się dziwić, skoro pieniądze dzieli Marszałek z Torunia.  rozwińNAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: