PARTNER PORTALU
  • BGK

W Korbielowie będzie bardziej nowocześnie

  • PAP    28 czerwca 2012 - 18:22
W Korbielowie będzie bardziej nowocześnie

W ciągu 2 lat z myślą o turystach i amatorach sportu zagospodarowane zostaną okolice nieczynnego przejścia ze Słowacją w Korbielowie. Powstaną m.in. trasy dla rowerów górskich i biegów narciarskich. Gmina Jeleśnia otrzymała na ten cel 3,5 mln zł z funduszy UE.
Jak poinformował w czwartek wójt Marian Czarnota, projekt zakłada stworzenie 30 km tras. Latem skorzystają z nich miłośnicy rowerów górskich i crossowych, a zimą narciarze biegowi. Przez cały rok będą dostępne dla spacerowiczów czy osób uprawiających nordic walking. Trasy zostaną oznakowane. Będą miejsca widokowe z ławeczkami i mapami okolicy.

W budynku granicznym, zajmowanym niegdyś przez Straż Graniczną, który stoi pusty od czasu wejścia w życie układu z Schengen i zniesienia kontroli na granicach, powstaną wypożyczalnie sprzętu oraz miejsce odpoczynku.

"W gminie istniały trasy narciarskie, ale brakowało atrakcji, która przyciągnęłaby turystów latem. Mamy nadzieję, że ścieżki rowerowe i zagospodarowany teren byłego przejścia granicznego przyciągnie tu ich również o innej porze niż zima" - powiedział wójt Jeleśni Marian Czarnota.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.