PARTNER PORTALU
  • BGK

W Łomży i Suwałkach będą punkty informacji o funduszach UE

  • PAP    9 sierpnia 2014 - 09:40
W Łomży i Suwałkach będą punkty informacji o funduszach UE

Od października w Łomży i Suwałkach (Podlaskie) mają działać finansowane przez samorząd województwa punkty informacyjne o unijnych funduszach i zasadach korzystania z unijnych programów. Do tej pory taki punkt był tylko w Białymstoku.
Jak powiedziała Barbara Likowska-Matys z departamentu rozwoju regionalnego w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku, będzie to znaczne ułatwienie dla osób, które będą mogły skorzystać z takiej pomocy w swoim mieście, zamiast jechać np. z Suwałk po informacje aż do Białegostoku.

W najbliższy poniedziałek ruszy konkurs na prowadzenie punktów informacyjnych w Łomży i Suwałkach. Mogą w nim startować samorządy i organizacje pozarządowe, a ich zadaniem będzie m.in. udzielanie informacji o funduszach unijnych czy organizowanie szkoleń i warsztatów. Zainteresowani swoje oferty mogą składać do 10 września.

Czytaj też: Jak sięgnąć po unijne dotacje

Punkty mogłyby zacząć działać już w październiku. Likowska-Matys poinformowała, że umowy z wyłonionymi w konkursie zostaną podpisane do końca roku, a jeśli się sprawdzą - zostaną przedłużone.

W planach Urzędu Marszałkowskiego jest też uruchomienie w przyszłym roku mobilnych punktów informacyjnych. Dzięki temu z informacją o unijnych funduszach można byłoby dotrzeć do każdej gminy.

Czytaj też: Unijne fundusze nie stymulują rozwoju regionów?

Główny Punkt Informacyjny, działający obecnie w Białymstoku (w budynku Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Poleskiej, gdzie mieści się m.in. departament rozwoju regionalnego), udziela informacji zainteresowanym z całego województwa. Można uzyskać tam informacje osobiście, telefonicznie czy drogą mailową. Likowska-Matys dodała, że zainteresowane osoby pytają m.in. o wytyczne dotyczące konkursów, czy się do nich kwalifikują, o rozliczenie dotacji czy o system pożyczek i poręczeń. Obecnie coraz więcej osób pyta się o nową unijną perspektywę finansową na lata 2014-2020.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: