PARTNER PORTALU
  • BGK

W Lublinie o inicjatywach Europy Wschodniej

  • bad    3 października 2014 - 21:13
W Lublinie o inicjatywach Europy Wschodniej

Ponad 700 gości z 17 krajów uczestniczy w Kongresie Inicjatyw Europy Wschodniej, który odbywa się w Lublinie. Przedstawiciele władz samorządowych, instytucji międzynarodowych, organizacji pozarządowych oraz świata nauki i kultury dyskutują na temat najważniejszych problemów i wyzwań stojących przed Europą Środkowo-Wschodnią.
Kongres Inicjatyw Europy Wschodniej organizowany jest już po raz trzeci. Jego misją jest inspirowanie współpracy i wymiana doświadczeń między Unią Europejską i krajami zza jej wschodniej granicy.

Czytaj też: Internet w Polsce Wschodniej mocno nadrabia zapóźnienia 

W trakcie tegorocznej edycji Kongresu zebrani dyskutują m.in. o problemach i perspektywach związanych z integracją europejską państw Partnerstwa Wschodniego z UE, na temat europejskich standardów efektywności energetycznej, rozwoju odnawialnych źródeł energii, możliwości współpracy w zakresie ochrony dziedzictwa kulturowego, sieciowania europejskich uczelni wyższych, a także współdziałania miast i środowisk lokalnych w zakresie rozwoju turystyki.

Czytaj też: Blocher: Do Polski Wschodniej trafią miliardy

Jednym z ważnych punktów pierwszego dnia Kongresu było podpisanie deklaracji współpracy terytorialnej pomiędzy miastami Polski, Białorusi, Ukrainy, Mołdawii, Gruzji i Rumunii.

III Kongres Inicjatyw Europy Wschodniej odbywa się w ramach przedsięwzięcia pn. „Lublin i Rzeszów - współpraca i wykorzystanie szans rozwojowych", współfinansowanego z Programu Rozwój Polski Wschodniej. Całkowita wartość projektu to ponad 2,1 mln zł, z czego 1,8 zł to unijne dofinansowanie. Inicjatywa ma na celu zbudowanie stałej platformy współpracy Lublina i Rzeszowa w zakresie tworzenia i realizacji polityki rozwojowej oraz poprawa wizerunku miast w kraju i za granicą.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.