PARTNER PORTALU
  • BGK

W Lublinie zagrają w golfa dzięki Unii

  • KB    17 maja 2010 - 15:07

Nad Zalewem Zembrzyckim powstanie Akademia Golfa, szkoląca dzieci i młodzież. Inwestycje dofinansują środki z Regionalnego Programu Operacyjnego.
Miłośnicy golfa nie będą musieli wyjeżdżać z Lublina. W stolicy województwa nad Zalewem Zemborzyckim powstanie Akademia Golfa. Według projektu akademia ma być miejscem do nauki i doskonalenia tej dyscypliny sportu.

Planowane jest prowadzenie zajęć wychowania fizycznego dla uczniów szkół oraz bezpłatnej nauki (szkółki niedzielnej) dla najmłodszych, które mają zachęcić dzieci i młodzież do aktywnego spędzania czasu. Zajęcia teoretyczne będą odbywać się w budynku dydaktyczno-socjalnym, w którym obok sali szkoleniowej znajdą się sanitariaty, szatnie oraz symulator do gry w golfa.

Strzelnica, jeden z dwóch obiektów szkoleniowych, będzie wyposażona m.in. w maty treningowe, ręczne zbieraczki piłek, koszyki do piłek, znaczniki odległościowe, flagi, kije do gry, maszynę do wydawania i mycia piłek oraz urządzenie do zbierania piłek. Z kolei w skład mini golfa wejdzie 18 torów.

Obszar Akademii Golfa zostanie objęty monitoringiem. Planowany jest zakup kamer, które zostaną podłączone do istniejącego na „Słonecznym Wrotkowie" monitoringu. Inwestycja pochłonie 1,2 mln zł, z czego niemal 700 tys. zł to dofinansowanie z RPO.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.