PARTNER PORTALU
  • BGK

W lutym na drogi, w marcu na promocję

  • AW    19 stycznia 2012 - 18:43
W lutym na drogi, w marcu na promocję

Zarząd Województwa Opolskiego przyjął harmonogram naboru wniosków do Regionalnego Programu Operacyjnego w związku z otrzymaniem dodatkowych pieniędzy z Krajowej Rezerwy Wykonania.
Pierwsze nabory zostaną ogłoszone jeszcze w tym kwartale – w połowie lutego na drogi wojewódzkie, pod koniec lutego – na wsparcie instytucji świadczących usługi pożyczkowe i poręczeniowe dla przedsiębiorców, w marcu – na projekty promocyjne regionu, przede wszystkim dla rozwoju usług turystycznych i rekreacyjno-sportowych, świadczonych przez sektor publiczny.

W kwietniu wnioski na zakup wyposażenia przeznaczonego do celów dydaktycznych będą mogły składać placówki kształcenia ustawicznego i praktycznego. Na kwiecień i maj zaplanowane są także nabory na projekty dotyczące wsparcia sektora badawczo-rozwojowego i innowacji na rzecz przedsiębiorstw w regionie – to czas dla tych, którzy chcą inwestować np. w parki naukowe i technologiczne czy inkubatory przedsiębiorczości, a także w technologiczny rozwój firm.

Szczegółowy harmonogram planowanych naborów można go także znaleźć na stronie www.rpo.opolskie.pl .

Jak podaje opolski urząd marszałkowski, w ramach RPO do województwa opolskiego trafi ponad 64,3 mln euro, w tym ponad 54,1 mln euro w ramach nagrody z Krajowej Rezerwy Wykonania, 3,9 mln euro z tzw. dostosowania technicznego i 6,2 mln euro na usuwanie skutków powodzi w województwie (czyli przeznaczonych na przebudowę mostu na drodze Cisek-Bierawa).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.