PARTNER PORTALU
  • BGK

W Parlinie ruszyli z odnową

  • wer/um-zachodniopomorskie.pl    13 grudnia 2011 - 18:49
W Parlinie ruszyli z odnową

Nowa pula 186 umów, dotyczących projektów współfinansowanych w ramach działania ''Odnowa i rozwój wsi” została rozpoczęta 12 grudnia podpisaniem umowy w Parlinie w gminie Stara Dąbrowa.
Ponadto podpisane zostały również pozostałe dwa projekty realizowane przez gminę Stara Dąbrowa w ramach drugiego naboru dla działania ''Odnowa i rozwój wsi”, a mianowcie umowy dotyczące rozbudowy i remontu świetlicy wiejskiej wraz z wykonaniem infrastruktury technicznej i zakupem wyposażenia w miejscowości Storkówko oraz budowy placów zabaw w miejscowości Krzywica i miejscowości Tolcz.

Umowy podpisali marszałek Olgierd Geblewicz oraz wójt gminy Stara Dąbrowa Mieczysław Włodarczyk.

Jak podkreślił wójt gminy Stara Dąbrowa Mieczysław Włodarczyk bez unijnego dofinansowania trudno byłoby zrealizować tak duże przedsięwzięcie - mówił wójt.

Dzięki funduszom unijnym staramy się zmieniać oblicze wsi, aby stały się coraz bardziej nowoczesne i otwarte na nowe wzywania - zanzaczał z kolei marszałek Olgierd Geblewicz (oceń działania marszałka).

Zarząd województwa zachodniopomorskiego z dniem 7 grudnia 2011 r. zatwierdził listę operacji przeznaczonych do współfinansowania w ramach działania ''Odnowa i rozwój wsi” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Na liście znalazło się 186 projektów na łączną kwotę 59 240 436 zł.

Wśród dofinansowanych projektów 85 dotyczy budowy, remontu bądź wyposażenia świetlic wiejskich, 34 dotyczą budowy bądź remontu obiektów sportowo-rekreacyjnych (placów zabaw i boisk sportowych), 32 inwestycje polegają na remoncie dachów i elewacji kościołów.

Do tej pory w województwie zachodniopomorskim dofinansowanie zostało przyznane 322 projektom na kwotę ponad 92 mln zł. Na chwilę obecną pozostała niewykorzystana alokacja w wysokości ponad 5,5 mln zł, co oznacza, że w przyszłości samorząd województwa zachodniopomorskiego będzie mógł ogłosić kolejny nabór wniosków o przyznanie pomocy.

Wszystkie projekty w ramach działania ''Odnowa i rozwój wsi” dotyczą podniesienia jakości życia mieszkańców miejscowości poprzez budowę, remont infrastruktury społeczno- kulturalnej, sportowej i turystycznej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.