PARTNER PORTALU
  • BGK

W poniedziałek pierwsze umowy z PROW

  • BEZ    15 stycznia 2010 - 14:15

Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, który zdecydował o dofinansowaniu wszystkich projektów spełniających wymogi formalne, a wnioskujących o dofinansowanie z PROW , podpisze w sumie 92 umowy o łącznej wartości prawie 208 mln zł.
18 stycznia 2010 roku podpisane zostaną pierwsze umowy, związane z działaniem „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Spotkanie rozpocznie się o godz. 11 w sali sesyjnej w Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.

Podczas pierwszego naboru dla działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” do wykorzystania było ponad 250 mln zł.
 
Największym zainteresowaniem cieszył się zakres dotyczący gospodarki wodno-ściekowej (82 umowy o wartości ponad 206 mln zł). W zakresie tworzenia systemu zbiórki, segregacji lub wywozu odpadów komunalnych podpisanych zostanie dziesięć umów o wartości prawie 1,5 mln zł, natomiast w zakresie wytwarzania lub dystrybucji energii ze źródeł odnawialnych - jedna umowa o wartości 84 750 zł.

- Warmia i Mazury to w dużej mierze obszary wiejskie, na których często dają o sobie znać braki w podstawowej infrastrukturze, jak choćby wodociągowej. Wsparcie finansowe z funduszy unijnych - m.in. z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich - spowoduje pozytywne zmiany na wsi i pozwolić jej mieszkańcom na życie w nowoczesnych warunkach - mówi Marszałek Jacek Protas.

Dzięki dofinansowaniu samorządy lokalne i ich jednostki będą mogły realizować inwestycje, dotyczące m.in. wytwarzania lub dystrybucji energii ze źródeł odnawialnych, tworzenia systemu zbiórki, segregacji lub wywozu odpadów komunalnych oraz gospodarki wodno-ściekowej.

Kolejne umowy będą podpisywane 18 stycznia o godz. 14.00 oraz 19 stycznia o godz. 12.00.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.