PARTNER PORTALU
  • BGK

W Sanoku zakończyła się przebudowa targowiska

  • PAP    7 sierpnia 2012 - 09:03
W Sanoku zakończyła się przebudowa targowiska

Zakończyła się przebudowa targowiska miejskiego, tzw. zielonego rynku w Sanoku. Inwestycja kosztowała ok. 3 mln zł, z czego 1 mln zł pochodzi z pieniędzy unijnych.
Powstał nowy zadaszony obiekt. Handel będzie się tu odbywał w 78 boksach, każdy o powierzchni ok. 11 mkw. z możliwością łączenia boksów ze sobą. Stoiska wyposażone są w instalację elektryczną oraz zamykane opuszczanymi bramami roletowymi.

Alejki między pięcioma rzędami stoisk wyłożone zostały kostką betonową. W tylnej części placu, również pod zadaszeniem, stanęło 10 stołów handlowych.

Na targowisku poza istniejącymi toaletami powstała również dodatkowa toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych.

Dotacja na przebudowę sanockiego targowiska pochodzi z Programu rozwoju obszarów wiejskich na lata 2007 – 2013. Pozostałe pieniądze przeznaczyło miasto.

Sanok nie jest jedynym miastem, gdzie przebudowano targowisko. Na Podkarpaciu dofinansowanie z funduszy Unii Europejskich na budowę targowisk dla rolników w 19 gminach wyniesie ponad 13 mln zł.

Czytaj też: Boom na targowiska

Targowiska powstają w ramach projektu „Mój rynek”, który umożliwia powstanie targowisk we wsiach i miastach liczących do 50 tys. mieszkańców. Według projektu, targowiska muszą spełniać określone standardy: być utwardzone, oświetlone, podłączone do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Muszą także być wyposażone w zadaszone stoiska i miejsca parkingowe.

Głównym założeniem projektu jest stworzenie warunków do sprzedaży bezpośredniej z pominięciem pośredników. Dofinansowane gmin wynosi od 50 do 75 proc. Targowiska mają powstać do końca 2013 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.