PARTNER PORTALU
  • BGK

W Sanoku zakończyła się przebudowa targowiska

  • PAP    7 sierpnia 2012 - 09:03
W Sanoku zakończyła się przebudowa targowiska

Zakończyła się przebudowa targowiska miejskiego, tzw. zielonego rynku w Sanoku. Inwestycja kosztowała ok. 3 mln zł, z czego 1 mln zł pochodzi z pieniędzy unijnych.
Powstał nowy zadaszony obiekt. Handel będzie się tu odbywał w 78 boksach, każdy o powierzchni ok. 11 mkw. z możliwością łączenia boksów ze sobą. Stoiska wyposażone są w instalację elektryczną oraz zamykane opuszczanymi bramami roletowymi.

Alejki między pięcioma rzędami stoisk wyłożone zostały kostką betonową. W tylnej części placu, również pod zadaszeniem, stanęło 10 stołów handlowych.

Na targowisku poza istniejącymi toaletami powstała również dodatkowa toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych.

Dotacja na przebudowę sanockiego targowiska pochodzi z Programu rozwoju obszarów wiejskich na lata 2007 – 2013. Pozostałe pieniądze przeznaczyło miasto.

Sanok nie jest jedynym miastem, gdzie przebudowano targowisko. Na Podkarpaciu dofinansowanie z funduszy Unii Europejskich na budowę targowisk dla rolników w 19 gminach wyniesie ponad 13 mln zł.

Czytaj też: Boom na targowiska

Targowiska powstają w ramach projektu „Mój rynek”, który umożliwia powstanie targowisk we wsiach i miastach liczących do 50 tys. mieszkańców. Według projektu, targowiska muszą spełniać określone standardy: być utwardzone, oświetlone, podłączone do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Muszą także być wyposażone w zadaszone stoiska i miejsca parkingowe.

Głównym założeniem projektu jest stworzenie warunków do sprzedaży bezpośredniej z pominięciem pośredników. Dofinansowane gmin wynosi od 50 do 75 proc. Targowiska mają powstać do końca 2013 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: