PARTNER PORTALU
  • BGK

Warmińsko-mazurskie: Ponad 10 mln euro na turystykę z UE

  • PAP/AT    29 września 2016 - 12:28
Warmińsko-mazurskie:  Ponad 10 mln euro na turystykę z UE
Łączna pula pieniędzy przewidziana na turystykę w RPO na lata 2014-2020 wyniesie 35 mln euro (fot.pixabay.com)

• Ponad 10 mln euro z funduszy unijnych mogą zdobyć samorządy, nadleśnictwa i stowarzyszenia z Warmii i Mazur na inwestycje związane z turystyką.
• To pierwszy taki konkurs w regionie.
• Nabór wniosków potrwa do 17 listopada.
Urząd marszałkowski w Olsztynie ogłosił konkurs z Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 na projekty związane z turystyką i rekreacją, wykorzystujące zasoby przyrodnicze. Nabór wniosków potrwa od 29 września do 17 listopada. Rozstrzygnięcie nastąpi w kwietniu 2017 r., a inwestycji mają zostać ukończone w ciągu dwóch lat.

Zdaniem wicemarszałka województwa Mirona Sycza, można spodziewać się bardzo dużego zainteresowania tym konkursem, bo turystyka jest jedną z najważniejszych gałęzi gospodarki Warmii i Mazur. Jak przypomniał, w ostatnich latach z myślą o turystach zrealizowano wiele dużych projektów - m.in. rozbudowano sieć ekomarin i małych portów, zrewitalizowano Kanał Elbląski, powstała też trasa rowerową Green Velo i regionalne lotnisko w Szymanach.

W rozpoczętym w czwartek (29 września) konkursie mogą uczestniczyć lokalne samorządy i podległe im instytucje, organizacje pozarządowe, zarządcy portów czy nadleśnictwa. Pieniądze mogą one przeznaczyć na budowę tras rowerowych, narciarskich, jeździeckich i kajakowych, ścieżek dydaktycznych, punktów i tarasów widokowych.

Czytaj też: Przyszłość polskiej turystyki rozstrzygnie się na poziomie lokalnym

Projekty mogą również dotyczyć zagospodarowania terenów rekreacyjnych i przybrzeżnych, urządzania lub podnoszenia standardu kempingów i kamperowisk, uporządkowania małych obozowisk i bindug, budowy pomostów czy wyposażenia i modernizacji małych przystani i szkółek żeglarskich.

Do wykorzystania w tym konkursie jest 10 mln euro, a łączna pula pieniędzy przewidziana na ten cel w RPO na lata 2014-2020 wyniesie 35 mln euro. Maksymalne dofinansowanie projektów może sięgać 85 proc. poniesionych kosztów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.