PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawski teatr dofinansowany z UE

  • PAP    3 lutego 2012 - 20:59
Warszawski teatr dofinansowany z UE

Umowę o dofinansowanie kolejnego etapu prac konserwatorskich elewacji Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie z unijnych środków podpisali w piątek minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski oraz dyrektor placówki Waldemar Dąbrowski.
Pieniądze zostaną przeznaczone na konserwację elewacji gmachu Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie (zabierz głos/oceń prezydenta). Zaplanowano też montaż i uruchomienie systemów zabezpieczających.

Czytaj też: Miliony na inwestycje kulturalne

Prace obejmą również m.in. zabezpieczenie tynków i wykonanie nowych wypraw elewacji, remont obróbek blacharskich, prace konserwacyjne płaskorzeźb, restaurację i konserwację stolarki drzwiowej, okratowania i balustrad tarasów, zakup i instalację systemów bezpieczeństwa oraz instalację sieci sygnalizacyjno-informacyjnej inspicjenta.

Projektowi o wartości całkowitej ponad 23 mln zł przyznano dofinansowanie ze środków unijnych w wysokości ponad 15 mln zł.

Ze środków Programu Infrastruktura i Środowisko XI Priorytetu: Kultura i dziedzictwo kulturowe w latach 2007-13 do realizacji skierowano 58 projektów. Ich wartość całkowita to ponad 3,4 miliarda złotych, a kwota dofinansowania z funduszy strukturalnych - ponad 2 miliardy złotych. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Jóm, 2012-02-04 19:20:20

    kulturalne działania najważniejsze dla mieszkańców!!!!
  • Ciarki, 2012-02-04 19:18:43

    Trzeba dofinansować to co najważniejsze w życiu!!! Kultura to coś czego nam nikt nie zabierze!Trzeba ją pielęgnować,wręcz pieścić,i niczego nie żałować!Kultura to nie tylko przeszłość ale i nasza przyszłość!!!