Więcej na kulturę w 2013 r.

Są już dostępne elektroniczne formularze dla Programów MKiDN na 2013 r. Wnioski w I naborze do programów można składać do 30 listopada.
Więcej na kulturę w 2013 r.

241 mln zł - tyle wynosi budżet Programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2013. Nowością jest priorytet „Ochrona i cyfryzacja dziedzictwa kulturowego”.

W porównaniu z rokiem 2012, zwiększone zostały budżety 5 priorytetów: Ochrona  zabytków, Obserwatorium kultury, Film, Teatr i taniec oraz Muzyka.

W tym roku w każdym z programów i priorytetów wprowadzono cele strategiczne, których odzwierciedleniem są nowe kryteria oceny. Ma to ułatwić aplikującym profilowanie projektów.

Czytaj też: Dofinansowanie dla kultury przekroczyło 2 mld zł

Nastąpiło też ułatwienie dostępu do finansowania wieloletniego – w większości programów można  składać wnioski o finansowanie w trybie 2 lub 3 letnim.  By z niego skorzystać, poza koniecznością przygotowania opisu projektu i kosztorysu na wszystkie objęte finansowaniem lata, wnioskodawcy nie muszą spełnić żadnych dodatkowych wymogów. Warunkiem uzyskania finansowania w tym trybie będzie tylko uzyskanie dostatecznie wysokiej punktacji w procedurze oceny.

By minimalizować liczbę wniosków odrzuconych ze względów formalnych, wprowadzono możliwość poprawiania uchybień już po złożeniu aplikacji. Utrzymano możliwość składania odwołań przez wnioskodawców, którzy nie otrzymali dofinansowania i uzyskali minimum 50 punktów.

Na rok 2013 Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosił następujące programy:

Wydarzenia artystyczne


- Muzyka ( 20 mln zł)
- Teatr i taniec ( 10 mln zł)
- Sztuki wizualne (5 mln zł)
- Film ( 5 mln zł)
- Promocja kultury polskiej za granicą (5 mln zł)

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE