PARTNER PORTALU
  • BGK

Więcej projektów z unijnym dofinansowaniem

  • lk    30 listopada 2010 - 20:35
Więcej projektów z unijnym dofinansowaniem

Województwo Opolskie dofinansuje z Regionalnego Programu Operacyjnego rozbudowę centrum rehabilitacji w Korfantowie, składowisko odpadów w Chróścicach i przebudowę domu kultury w Nysie - taką decyzję podjął 30 listopada zarząd województwa.
Uwolnienie środków z procedury odwoławczej i różnice kursowe umożliwią dofinansowanie przebudowy i rozbudowy Opolskiego Centrum Rehabilitacji w Korfantowie – OCR otrzyma ponad 3 mln zł w ramach działania 6.2. "Zagospodarowanie terenów zdegradowanych". 

Pieniądze dostanie też gmina Dobrzeń Wielki - 1 450 tys. zł przeznaczone będą na realizację projektu rozbudowy gminnego składowiska odpadów w Chróścicach (zamknięcie i rekultywacja kwatery nr 1). Jako zadanie rezerwowe w ramach działania 4.1 "Infrastruktura wodno-ściekowa i gospodarka odpadami" pozostaje jeszcze projekt budowy zakładu unieszkodliwiania i segregacji odpadów w gminie Strzelce Opolskie. Jest szansa, że i na ten projekt znajdą się wkrótce pieniądze.

Oszczędności poprzetargowe i różnice w kursie euro pojawiły się także w działaniu 5.3 "Rozwój kultury i ochrona dziedzictwa kulturowego" – dlatego też dofinansowany zostanie projekt przebudowy Nyskiego Domu Kultury – Nysa otrzyma na ten cel 1 469 tys. zł.

Czytaj też:

Najwięcej dotacji dla Mazur i Opolszczyzny 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.