PARTNER PORTALU
  • BGK

Więcej unijnej kasy dla przedsiębiorców

  • wer/ mat. pras.    31 sierpnia 2011 - 10:02

300 mln zł z unii trafi w postaci kredytów i pożyczek do wielkopolskich i zachodniopomorskich przedsiębiorców. Bank Gospodarstwa Krajowego zwiększył ze 115 mln kwotę wsparcia dla pośredników finansowych w konkursach na produkt pożyczka globalna.
Dodatkowo ogłoszone zostały kolejne dwa konkursy w województwach dolnośląskim oraz pomorskim. Bank Gospodarstwa Krajowego jako menadżer funduszu powierniczego JEREMIE województwa wielkopolskiego oraz zachodniopomorskiego funduszu powierniczego JEREMIE wprowadził zmiany w konkursach nr 2.2/2011/FPJWW oraz nr 2.2/2011/ZFPJ ogłoszonych dnia 27.07.2011 r.

Zmiana ogłoszeń dotyczy przede wszystkim zwiększenia kwoty wsparcia przewidzianej do przyznania w niniejszym konkursie z poziomu 55 mln zł do 150 mln zł w województwie wielkopolskim oraz z poziomu 60 mln zł do 150 mln zł w województwie zachodniopomorskim, co oznacza, że cała ta kwota ma szansę trafić za pośrednictwem funduszy pożyczkowych, banków i innych instytucji finansowych do przedsiębiorców z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Dodatkowo podwyższony został limit środków, jaki może być przyznany pojedynczemu pośrednikowi finansowemu. Ponadto dnia 26 sierpnia oraz 29 sierpnia br. BGK, jako menadżer dolnośląskiego funduszu powierniczego oraz funduszu powierniczego JEREMIE województwa pomorskiego ogłosił konkursy na produkt pożyczka globalna dla pośredników finansowych.

Wnioski konkursowe składać mogą instytucje takie jak: fundusze pożyczkowe, banki oraz inne instytucje finansowe. Łączna kwota wsparcia przewidziana do przyznania w obu konkursach wynosi 63,3 mln zł (20,3 mln w województwie dolnośląskim oraz 43 mln zł w województwie pomorskim). Można to robić po upływie 4 tygodni od dnia ogłoszenia konkursu, w trybie ciągłym, tj. w terminie od 26 września 2011 roku do czasu osiągnięcia poziomu 200% środków przewidzianych w ramach niniejszego konkursu, jednak nie później niż do dnia 26 stycznia 2012 roku do godziny 16:00. Więcej informacji na stronie internetowej www.jeremie.com.pl

JEREMIE to nowa inicjatywa pozadotacyjnego wsparcia powołana w 2007 r. przez Komisję Europejską i Europejski Bank Inwestycyjny. Jest ona odpowiedzią na zwiększone zapotrzebowanie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w zakresie poprawy dostępu do funduszy wspierających ich rozwój, pomagając tym samym w przełamywaniu jednej z  największych barier utrudniających dynamiczny rozwój tego sektora gospodarki.

W Polsce Inicjatywa JEREMIE jest wdrażana na poziomie regionalnym w ramach regionalnych programów operacyjnych. Bank Gospodarstwa Krajowego jak menadżer funduszy powierniczych JEREMIE zarządza projektem w  pięciu województwach: dolnośląskim, łódzkim, pomorskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim.
  Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.