PARTNER PORTALU
  • BGK

Wielkie pieniądze z Unii na realizację „Narodowej strategii spójności”

  • JL    20 stycznia 2010 - 10:17

103 tys. wniosków na 238,7 mld zł (pieniądze unijne i krajowe) złożono od początku uruchomienia funduszy europejskich.
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego informuje, że w tym samym czasie podpisano 27 577 umów o dofinansowanie na kwotę 108,4 mld zł, w tym dofinansowanie w części UE wyniosło 76,2 mld zł, co stanowi 28,2 proc. funduszy na lata 2007-2013.

Wartość wydatków podmiotów korzystających z pomocy, uznanych za kwalifikowane, wyniosła 21,5 mld zł, a w części dofinansowania z UE 16,2 mld zł.

„Narodowa strategia spójności” (nazwa urzędowa: „Narodowe strategiczne ramy odniesienia”) określa priorytety i obszary wykorzystania oraz system wdrażania funduszy unijnych: Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR), Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS) oraz Funduszu Spójności w ramach budżetu Wspólnoty na lata 2007-2013.

Celem strategicznym NSS jest tworzenie warunków dla wzrostu konkurencyjności gospodarki polskiej opartej na wiedzy i przedsiębiorczości, zapewniającej wzrost zatrudnienia oraz wzrost poziomu spójności społecznej, gospodarczej i przestrzennej.

Strategia obejmuje ona między innymi tzw. programy operacyjne zarządzane przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego i tzw. regionalne programy operacyjne zarządzanych przez zarządy poszczególnych województw.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.