Wielkopolski RPO wysłany do Komisji Europejskiej

Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego wysłał przez system informatyczny SFC uzgodnioną z Komisją Europejską wersję Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 celem jego ostatecznego zatwierdzenia przez Komisję, co jest podstawowym warunkiem rozpoczęcia realizacji programu.
Wielkopolski RPO wysłany do Komisji Europejskiej
Fot. Pixbay

- Bardzo się cieszę, że tuż przed rozpoczęciem nowej kadencji Sejmiku udało się nam ostatecznie zakończyć prace nad programem dla Wielkopolski. Pozostaje nam teraz tylko czekać na akceptację Komisji Europejskiej, aby od stycznia zacząć jego realizację – podkreśla marszałek Marek Woźniak.

Czytaj też: Śląskie bliskie wydania wszystkich środków z UE

Przypomnijmy, że 10 listopada tego roku zakończono negocjacje programu. Dokonano ostatecznych ustaleń co do zakresu programu, jego planu finansowego, w tym alokacji środków na poszczególne priorytety, rodzajów beneficjentów, którzy będą mogli korzystać z pomocy, oraz typów przedsięwzięć, a także sposobów monitorowania efektów programu.

W kolejnym etapie należało dla poszczególnych ustaleń sformułować odpowiednie zapisy w programie, by były jednoznacznie interpretowane i nie budziły żadnych kontrowersji.

W ramach WRPO 2014 – 2020 ze środków wspólnotowych Wielkopolska otrzyma około 2,5 mld euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE