PARTNER PORTALU
  • BGK

Wielkopolski wicemarszałek wydał oświadczenie w sprawie PROW 2014 - 2020

  • pt    1 lutego 2016 - 15:10
Wielkopolski wicemarszałek wydał oświadczenie w sprawie PROW 2014 - 2020
Wielkopolski wicemarszałek wydał oświadczenie dotyczące zmniejszenia pomocy technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich dla Wielkopolski (fot.k.grabowski.pl)

• Wielkopolski wicemarszałek wydał oświadczenie dotyczące zmniejszenia pomocy technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich dla Wielkopolski.
• Krzysztof Grabowski: może to doprowadzić do zagrożenia prawidłowej realizacji zadań w ramach PROW 2014-2020 oraz redukcji etatów w urzędzie marszałkowskim.
Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego wydał oświadczenie dotyczące zmniejszenia pomocy technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich dla Wielkopolski na lata 2014-2020.

Jak przypomina wicemarszałek w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi trwają prace związane z przyjęciem rozporządzenia dotyczącego określenia wysokości limitów środków dostępnych w ramach schematów pomocy technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

- Obecnie procedowany II projekt tego rozporządzenia jest krzywdzący dla województwa wielkopolskiego i doprowadza do zmniejszenia alokacji w schemacie I pomocy technicznej o 1 218 926 euro w porównaniu do I projektu przedstawionego w listopadzie 2015 roku. Łączna alokacja dla województwa wielkopolskiego spada z 5 947 690 euro do 4 728 764 euro – wylicza Grabowski.

Jak tłumaczy wysłał pismo z prośbą o pomoc i interwencję w tej sprawie do Pani Premier Beaty Szydło i otrzymał informację z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, że będzie interwencja w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

- Wszystko więc zależy od Ministra Rolnictwa. Pisma z prośbą o wsparcie w dążeniach do zwiększenia puli środków przypadających dla Wielkopolski wysłałem również do wszystkich parlamentarzystów naszego regionu. Tak drastyczna redukcja środków ogranicza możliwości województwa wielkopolskiego umożliwiające wdrożenie działań PROW 2014-2020 – pisze Grabowski.

Jego zdaniem zmniejszenie środków będzie także niewystarczające dla utrzymania odpowiedniej liczby wykwalifikowanych pracowników w celu prawidłowej i terminowej obsługi Programu.

- Po szczegółowej analizie projektu rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie określenia wysokości limitów środków dostępnych w ramach schematów Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w Schemacie I, przesłanego pismem z dnia 12 stycznia 2016 roku, należy stanowczo stwierdzić, że nie odzwierciedla on faktycznych potrzeb finansowych i jest nie do przyjęcia dla województwa wielkopolskiego jako Instytucji Wdrażającej PROW 2014-2020 – stwierdza wicemarszałek.

Zdaniem Grabowskiego brak wystarczających środków w Schemacie I może doprowadzić do zagrożenia prawidłowej realizacji zadań delegowanych w ramach PROW 2014-2020, co wpłynie niekorzystnie na beneficjentów z terenu województwa wielkopolskiego oraz może skutkować koniecznością redukcji etatów i zwolnieniem z Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu kolejnych kilkudziesięciu osób.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.