PARTNER PORTALU
  • BGK

Wielkopolskie: 48 mln zł z UE na infrastrukturę wodno-kanalizacyjną

  • PAP/JS    9 czerwca 2017 - 17:18
Wielkopolskie: 48 mln zł z UE na infrastrukturę wodno-kanalizacyjną
Projekt gminy Krzywiń dotyczy budowy kanalizacji sanitarnej i oczyszczalni ścieków dla miasta. (fot.fotolia)

Umowy na unijne dofinansowanie modernizacji infrastruktury wodno-ściekowej w wielkopolskich gminach podpisał marszałek województwa. Projekty o wartości blisko 92 mln zł dostaną w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 48 mln zł.
Wsparte unijnymi środkami projekty dotyczą inwestycji realizowanych na terenie gmin Krzywiń, Odolanów, Czempiń, Ryczywół i Zduny. Powstanie blisko 50 km kanalizacji sanitarnej, z której skorzysta 29 tys. osób.

Umowy z burmistrzami gmin podpisał w imieniu instytucji zarządzającej Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2014-2020 (WRPO 2014+) marszałek Marek Woźniak.

"W obszarze gospodarki wodno-ściekowej mamy wciąż zapóźnienia i wiele problemów do rozwiązania. Podpisywane dziś umowy dotyczą projektów budowy, rozbudowy oraz modernizacji infrastruktury wodno-kanalizacyjnej. To bardzo ważne inwestycje dla społeczności lokalnej" - powiedział marszałek województwa.

Projekt gminy Krzywiń dotyczy budowy kanalizacji sanitarnej i oczyszczalni ścieków dla miasta. Odolanowski Zakład Komunalny zrealizuje inwestycję w miejscowości Uciechów, gdzie powstanie system kanalizacji sanitarnej i stacja podciśnieniowa wraz z tłocznią ścieków.

Gmina Czempiń zrealizuje projekt dotyczący modernizacji oczyszczalni ścieków Czempiń, wraz z budową kanalizacji sanitarnej w miejscowości Jarogniewice, oraz modernizacją istniejących przepompowni ścieków w miejscowościach Czempiń i Borowo.

Przedsiębiorstwo Komunalne w Ryczywole zbuduje na terenie gminy sieć kanalizacji sanitarnej i wodociągowej, wraz z modernizacją stacji uzdatniania wody w Gorzewie i budową przepompowni wody w Ludomach.

Inwestycja gminy Zduny obejmuje budowę sieci kanalizacji sanitarnej oraz modernizację urządzenia stacji zlewnej lokalnej oczyszczalni ścieków.

Projekty realizowane będą w ramach Poddziałania 4.3.1 "Gospodarka wodno - ściekowa". Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego podał w piątek, że do tej pory rozdysponowano już ponad połowę z 200 mln zł przeznaczonych na ten obszar.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.