PARTNER PORTALU
  • BGK

Wielkopolskie: Ponad 12,3 mln zł unijnego wsparcia na infrastrukturę edukacyjną

  • PAP/KDS    6 października 2017 - 15:56
Wielkopolskie: Ponad 12,3 mln zł unijnego wsparcia na infrastrukturę edukacyjną
Umowę z urzędem marszałkowskim wielkopolskie gminy podpisały w piątek (06.10) (fot. umww.pl)

Ponad 12,3 mln zł unijnego wsparcia trafi do gmin i powiatów województwa wielkopolskiego. Dzięki nim powstaną m.in. nowe przedszkola, szkoły, place zabaw czy boiska sportowe.
Pieniądze na realizację projektów w Poznaniu, Krotoszynie oraz gminach Ostrzeszów, Gniezno i Zbąszyń są przekazywane w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (WRPO 2014+). Łączna wartość realizowanych projektów, które uzyskały unijne dofinansowanie, przekracza 36 mln zł.

- To już ostatnia grupa projektów zakładających inwestycje w infrastrukturę edukacyjną na poziomie podstawowym. Kończymy ten obszar unijnego wsparcia. Interwencje dotyczą kubatur placówek oświatowych i modernizacji sal dydaktycznych - również tych rozwijających sprawność fizyczną uczniów - powiedział marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak.

Dzięki unijnym pieniądzom ostrzeszowski samorząd wybuduje nowy kompleks szkolno-przedszkolny wraz z salą sportową w Rojowie. Projekt przewiduje m.in. budowę placów zabaw oraz boiska wielofunkcyjnego z bieżnią. Kompleks ma służyć przeszło 500 dzieciom i uczniom z Ostrzeszowa, Rojowa i Olszyny. Zakończenie inwestycji przewidziane jest na kwiecień przyszłego roku.

Gmina Gniezno uzyskała dofinansowanie na budowę budynku szkoły podstawowej, która wejdzie w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zdziechowie. Będzie on wyposażony w 16 sal dydaktycznych i udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami.

Z kolei celem projektu realizowanego przez gminę Zbąszyń jest rozbudowa budynku szkoły podstawowej oraz budowa sali gimnastycznej wraz z zapleczem socjalnym i wyposażeniem stałym w ZSP w Przyprostyni. Za sprawą unijnego wsparcie Samodzielne Koło Terenowe nr 185 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Poznaniu zainwestuje w rozbudowę istniejącej infrastruktury szkoły o kolejne sale lekcyjne oraz salę do zajęć z integracji sensorycznej i przestrzenie rekreacyjne dla uczniów.

Powiat krotoszyński przebuduje z kolei istniejące boisko sportowe przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie i zagospodaruje przyległy teren. Powstaną m.in. pola do gry w piłkę ręczną, tenisa czy siatkówkę, a także przestrzeń do uprawiania sportów lekkoatletycznych.

Dotychczas w ramach Poddziałania "Inwestowanie w rozwój infrastruktury edukacji ogólnokształcącej" Zarząd Województwa Wielkopolskiego wybrał projekty na łączną kwotę dofinansowania około 130 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.