PARTNER PORTALU
  • BGK

Wielkopolskie: Ponad 12,3 mln zł unijnego wsparcia na infrastrukturę edukacyjną

  • PAP/KDS    6 października 2017 - 15:56
Wielkopolskie: Ponad 12,3 mln zł unijnego wsparcia na infrastrukturę edukacyjną

Umowę z urzędem marszałkowskim wielkopolskie gminy podpisały w piątek (06.10) (fot. umww.pl)

Ponad 12,3 mln zł unijnego wsparcia trafi do gmin i powiatów województwa wielkopolskiego. Dzięki nim powstaną m.in. nowe przedszkola, szkoły, place zabaw czy boiska sportowe.
Pieniądze na realizację projektów w Poznaniu, Krotoszynie oraz gminach Ostrzeszów, Gniezno i Zbąszyń są przekazywane w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (WRPO 2014+). Łączna wartość realizowanych projektów, które uzyskały unijne dofinansowanie, przekracza 36 mln zł.

- To już ostatnia grupa projektów zakładających inwestycje w infrastrukturę edukacyjną na poziomie podstawowym. Kończymy ten obszar unijnego wsparcia. Interwencje dotyczą kubatur placówek oświatowych i modernizacji sal dydaktycznych - również tych rozwijających sprawność fizyczną uczniów - powiedział marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak.

Dzięki unijnym pieniądzom ostrzeszowski samorząd wybuduje nowy kompleks szkolno-przedszkolny wraz z salą sportową w Rojowie. Projekt przewiduje m.in. budowę placów zabaw oraz boiska wielofunkcyjnego z bieżnią. Kompleks ma służyć przeszło 500 dzieciom i uczniom z Ostrzeszowa, Rojowa i Olszyny. Zakończenie inwestycji przewidziane jest na kwiecień przyszłego roku.

Gmina Gniezno uzyskała dofinansowanie na budowę budynku szkoły podstawowej, która wejdzie w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zdziechowie. Będzie on wyposażony w 16 sal dydaktycznych i udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami.

Z kolei celem projektu realizowanego przez gminę Zbąszyń jest rozbudowa budynku szkoły podstawowej oraz budowa sali gimnastycznej wraz z zapleczem socjalnym i wyposażeniem stałym w ZSP w Przyprostyni. Za sprawą unijnego wsparcie Samodzielne Koło Terenowe nr 185 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Poznaniu zainwestuje w rozbudowę istniejącej infrastruktury szkoły o kolejne sale lekcyjne oraz salę do zajęć z integracji sensorycznej i przestrzenie rekreacyjne dla uczniów.

Powiat krotoszyński przebuduje z kolei istniejące boisko sportowe przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie i zagospodaruje przyległy teren. Powstaną m.in. pola do gry w piłkę ręczną, tenisa czy siatkówkę, a także przestrzeń do uprawiania sportów lekkoatletycznych.

Dotychczas w ramach Poddziałania "Inwestowanie w rozwój infrastruktury edukacji ogólnokształcącej" Zarząd Województwa Wielkopolskiego wybrał projekty na łączną kwotę dofinansowania około 130 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.