PARTNER PORTALU
  • BGK

Wieś przyciąga nowe firmy

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    13 lipca 2010 - 07:00
Wieś przyciąga nowe firmy

Kolejka po unijne dotacje na założenie firmy na wsi jest dłuższa niż przed rokiem. Do zakończonego właśnie konkursu zgłosiło się ponad 6,5 tys. przedsiębiorców, o 1,5 tys. więcej niż rok wcześniej.
Według Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, która odpowiada za podział dotacji, do firm ma trafić maksymalnie 1,2 mld zł. A to oznacza, że konkurs jest rekordowy, bo w żadnym innym roku przedsiębiorcy nie mieli tak dużej kwoty do dyspozycji – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Każde województwo dostało pulę funduszy na tworzenie mikrofirm na wsi. W ośmiu (warmińsko-mazurskim, wielkopolskim, pomorskim, śląskim, podlaskim, mazowieckim, lubuskim oraz łódzkim) zainteresowanie przedsiębiorców było większe niż dostępne dla nich dotacje. Najwyższe – na Warmii i Mazurach, gdzie firmy wystąpiły o 66 proc. więcej dotacji, niż było do wzięcia.

Lista regionów, które przekroczyły pułap dostępnego wsparcia, może być dłuższa. Agencja czeka na wnioski, które nie zostały złożone w jej oddziałach, ale były wysłane pocztą. Z jej szacunków  wynika, że dzięki konkursowi na wsi powstanie ponad 10 tys. nowych miejsc pracy – donosi „Dziennik Gazeta Prawna”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.