PARTNER PORTALU
  • BGK

Włączyć mieszkańców w funkcjonowanie miasta

  • AT    30 sierpnia 2013 - 10:47
Włączyć mieszkańców w funkcjonowanie miasta

Mysłowice wraz z partnerami przygotowuje się do realizacji projektu: „Mysłowickie konsultacje na - prawdę". Ma on na celu włączyć mieszkańców w decydowanie o funkcjonowaniu miasta.
Projekt, o wartości prawie 213 tys. zł, został pozytywnie oceniony przez Komisję Oceny Projektów i będzie realizowany w 2014 r.

Miasto, wspólnie ze Stowarzyszeniem Wspierania Organizacji Pozarządowych „MOST" (liderem projektu) oraz Stowarzyszeniem Centrum Inicjatyw Społecznych Mysłowice (partnerem projektu), z powodzeniem uczestniczyło w konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013.

Celem projektu jest przygotowanie warunków do włączenia mieszkańców w decydowanie o funkcjonowaniu miasta, kształtowanie postaw obywatelskich, wzmocnienie zaangażowania obywateli i poczucia ich współodpowiedzialności za miasto.

Czytaj też: Miasta zarządzane mninej partycypacyjnie niż wsie

Łączna wartość projektu wynosi 212 tys. 915 zł (100 proc. dofinansowania) i będzie sfinansowana w 85 proc. ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz 15 proc. ze środków budżetu państwa.

- Przystępując do projektu robimy kolejny krok we współpracy z mysłowickimi stowarzyszeniami i rozwijaniu obywatelskiego dialogu - mówi Edward Lasok, prezydent Mysłowic. - Wierzę, że dzięki projektowi mysłowiczanie przekonają się do konsultacji i będą aktywni we współdecydowaniu o mieście. Wyrobienie takiego nawyku obywatelskiego będzie cennym osiągnięciem.

O potrzebie przeprowadzenia projektu przekonany jest Krzysztof Hołyński, przedstawiciel lidera projektu - Stowarzyszenia Wspierania Organizacji Pozarządowych „MOST": Przekonany jestem o konieczności zrealizowania takiego projektu. Zależy nam na uświadomieniu mieszkańcom jak ważna jest ich aktywność w podejmowaniu decyzji ważnych dla miasta.

Na temat realizacji projektu i udziału w nim miasta wypowiedzą się mysłowiccy radni 5 września rozpatrując uchwałę zatwierdzającą do realizacji projekt „Mysłowickie konsultacje na-prawdę".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.