PARTNER PORTALU
  • BGK

Województwa mają dla firm ponad 400 mln zł dotacji

  • Przegląd prasy/Puls Biznesu    2 marca 2011 - 07:28
Województwa mają dla firm ponad 400 mln zł dotacji

W tym roku tylko sześć województw ogłosi konkursy na unijne dofinansowanie małych i średnich przedsiębiorców. Najwięcej podzieli Lubelszczyzna, sporo Śląsk, Małopolska i Łódzkie.
W tym roku konkursy, w których firmy zawalczą o dotacje na rozwój, ogłosi tylko sześć województw. Największą kwotę – ponad 34 mln euro (około 134 mln zł) – ma dla przedsiębiorstw Lubelszczyzna. Region rozdzieli pieniądze w dwóch konkursach, osobno dla firm mikro oraz małych i średnich – informuje „Puls Biznesu”.

Podobną kwotę podzieli Małopolska. 6,2 mln euro (około 24 mln zł) trafi do mikrofirm, 11,6 mln euro (46 mln zł) do małych, a 7,1 mln euro (28 mln zł) – do średnich.

Po dotacje warto się schylić także na Śląsku, gdzie do podziału we wrześniowym konkursie będzie 20 mln euro (około 80 mln zł).

Niewiele, bo jedynie 2,4 mln euro (9,5 mln zł), dostaną najmniejsze przedsiębiorstwa z województwa kujawsko-pomorskiego. Konkurs, który miał wystartować zimą, region ogłosi jednak w połowie kwietnia. Oznacza to, że rywalizacja o dotacje ruszy najwcześniej w maju.

Nie wiadomo, ile pieniędzy na inwestycje popłynie do przedsiębiorców z woj. łódzkiego, którzy w szranki w dwóch konkursach staną w czerwcu. Wszystko wskazuje na to, że będą zadowoleni, bo kwota na inwestycje z planowanych 40 mln zł może znacznie urosnąć.

Pod znakiem zapytania stoi wciąż konkurs na Mazowszu – województwo dopiero ocenia projekty z czerwca zeszłego roku. Start kolejnej edycji zależy od ich jakości – pisze „Puls Biznesu”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Warszawiak, 2011-03-02 22:12:26

    Warszawa podzieliła pieniądze jako nagrody dla prezydentów miasta.