PARTNER PORTALU
  • BGK

Województwo rozdzieliło prawie 200 mln z RPO

  • KB    31 marca 2010 - 15:10

Zarząd województwa małopolskiego rozdysponował ponad 197 mln zł na dofinansowanie projektów w ramach małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.
Zarząd województwa wybrał do dofinansowania 93 projekty. Na ich dofinansowanie rozdysponowano ponad 197 mln zł.

Najwięcej pieniędzy – 121,6 mln zł zostało przeznaczonych na dofinansowanie projektów dotyczących rozbudowy infrastruktury społecznej - w tym edukacyjnej i sportowej - na obszarach wiejskich (m.in. budowa, przebudowa, remont lub wyposażenie szkół, przedszkoli, boisk, hal sportowych oraz placów zabaw).

Rozdzielając pieniądze, władze regionu kierowały się zasadą zrównoważonego rozwoju i przestrzegały założenia, żeby w każdym powiecie był realizowany co najmniej jeden projekt.  Do dofinansowania wybrano 58 przedsięwzięć.

31,9 mln zł zarząd województwa rozdysponował na dofinansowanie projektów  z zakresu opieki społecznej. Priorytetem było wsparcie przedsięwzięć realizowanych przez organizacje pozarządowe. Dofinansowanie otrzymały wszystkie takie organizacje (9 instytucji), które złożyły projekty oraz 12 gmin i powiatów.

Do dofinansowania zostało wybranych także 12 projektów w ramach inwestycji w obiekty i infrastrukturę uzdrowiskową. Na ich dofinansowanie zostało rozdysponowanych 42,6 mln zł.

1,3 mln zł otrzymają dwa projekty w ramach inwestycji w poprawę bazy noclegowej oraz przystosowanie obiektów zabytkowych do celów turystycznych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.