PARTNER PORTALU
  • BGK

Wspierają kulturę z unijnej kasy

  • AW/malopolskie.pl    21 lutego 2011 - 12:15
Wspierają kulturę z unijnej kasy

Tarnowski Teatr im. Solskiego rozpoczyna realizację projektu "Cztery talie roku". To największe przedsięwzięcie kulturalne i organizacyjne placówki od wielu lat. Kosztować będzie ponad 2 mln zł z czego połowa pochodzi ze środków unijnych.
21 lutego wicemarszałek Roman Ciepiela  przekazał umowę  o dofinansowanie projektu dyrektorowi teatru Edwardowi Żentara. W uroczystości uczestniczyli: prezydent Tarnowa  Ryszard  Ścigała , radni Województwa Małopolskiego Lucyna Malec i Piotr Sak oraz zastępca dyrektora teatru Rafał Balawejder.

Sprawdź notowania prezydenta Tarnowa

- Jesteśmy jednym z niewielu samorządów regionalnych, które w  swoich programach przeznaczyły środki na wsparcie przedsięwzięć kulturalnych. Tarnowski teatr uczestniczył w konkursie – projekt Cztery Talie Roku uzyskał wysoką ocenę i otrzymał znaczące wsparcie – powiedział wicemarszałek Roman Ciepiela.

Cztery wydarzenia kulturalne w ramach projektu "Cztery talie roku" będą realizowane w dwóch edycjach – w roku 2011 i 2012.

W ramach projektu przewidziano organizację kilku wydarzeń.„Talia bez barier”  jest adresowana do dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością oraz dzieci i młodzieży pełnosprawnej. W planach jest organizacja warsztatów, w których uczestniczyć będą dziecięce pary.

Z kolei adresatami projektu „Mała Talia” są dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Zaplanowano, że każdy spektakl będzie przedstawiany w trybie objazdowym. W projekcie założono udział kilkuset osób z Tarnowa i okolicznych gmin.

W ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii "TALIA" przewidziano organizację konkursu różnorodnych gatunków i form spektakli komediowych. Planuje się, że w festiwalu uczestniczyć będzie kilkuset artystów oraz kilka tysięcy widzów. Wydarzenie zakończy gala finałowa.

W ramach ostatniego wydarzenia "Talia – Korzenie" – przeprowadzony zostanie przegląd zespołów amatorskich o charakterze regionalnym.Jury festiwalu dokona wyboru 2 zespołów i indywidualnych wykonawców do udziału we wspólnej produkcji końcowej .

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.