Wszystkie projekty regionalnych programów operacyjnych uzgodnione

Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego uzgodniła projekty regionalnych programów operacyjnych z wszystkich województw. Najpóźniej do 10 kwietnia muszą one trafić do Komisji Europejskiej.
Wszystkie projekty regionalnych programów operacyjnych uzgodnione

Na środowym posiedzeniu KWRiST uzgodniła projekty: Projekt Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020, Projekt Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, Projekt Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, Projekt Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020, Projekt Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014-2020, Projekt Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020 oraz Projekt Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Na lutowym posiedzeniu KWRiST uzgodniła projekty RPO z województw: wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, pomorskiego, małopolskiego, śląskiego, lubelskiego i lubuskiego.

Czytaj też: W nowym projekcie RPO m.in. łączenie projektów w większe

Jak poinformował przewodniczący KWRiST Wojciech Długoborski komisja z udziałem Pawła Orłowskiego, podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju, do samego końca dyskutowała na temat wątpliwości związanych z projektami RPO.

Ostateczne wersje projektów RPO na lata 2014-2020 muszą trafić do Komisji Europejskiej najpóźniej do 10 kwietnia br. Wówczas rozpocznie się ostatni etap negocjacji nowego programu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Ciekawe, jak można było uzgadniać projekt RPO Województwa Łódzkiego, jak nie zakończyły się jeszcze jego konsultacje. A przynajmniej brak na stronach Urzędu Marszałkowskiego informacji o zgłoszonych uwagach, ich przyjęciu lub odrzuceniu. No chyba, że Urząd Marszałkowski w Łodzi przeprowadził konsult...acje pro forma ... rozwiń

kloopsik1, 2014-03-27 08:44:23 odpowiedz

Brak efektywności ekonomicznej w wydatkowaniu pieniędzy unijnych – zarzucał marszałkowi toruńskiemu przewodniczący bydgoskiej rady miasta- Tego dowodem jest skala bezrobocia w województwa kujawsko-pomorskiego. Co dziesiąty mieszkaniec województwa ma prawo ubiegać się o pomoc socjalną, natomiast 20... proc. mieszkańców żyje we względnym ubóstwie, czyli ma na przeżycie zaledwie połowę średnich miesięcznych wydatków gospodarstw domowych. Z tego wniosek, że lada miesiąc możemy się spodziewać kolejnego wysokiego odznaczenia państwowego dla toruńskiego marszałka. rozwiń

123, 2014-03-26 22:49:16 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE