PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybrano Unijne Perły Podkarpacia

  • PAP    6 grudnia 2013 - 18:51
Wybrano Unijne Perły Podkarpacia

Utworzenie Kresowej Osady w Baszni Dolnej czy wybudowanie centrum nowoczesnych technologii w Mielcu - to niektóre projekty nagrodzone w konkursie Unijne Perły Podkarpacia. Jego celem jest promocja inwestycji dofinansowanych z UE.
Jak poinformował PAP w piątek Daniel Kozik z biura prasowego urzędu marszałkowskiego w Rzeszowie, to druga edycja tego konkursu. "Ma on pokazać te projekty, które mogą być wizytówką województwa" - dodał.

Kozik podkreślił, że konkurs cieszył się dużym zainteresowanie, internauci oddali ponad 15 tys. głosów. Wybrali oni 19 projektów w pięciu kategoriach, z ponad 70 zgłoszeń konkursowych.

Wśród zwycięzców w kategorii turystyka i kultura jest projekt utworzenia Kresowej Osady w Baszni Dolnej k. Lubaczowa. W ramach tego projektu powstały m.in. multimedialne muzeum i scena estradowa. Odrestaurowano również dawne budynki gospodarcze wraz z warsztatami: szklarskim, garncarskim, stolarskim i kuźnią.

W kategorii projektu społecznego zwyciężyło stowarzyszenie Ku Przyszłości, które utworzyło ośrodek przedszkolny we wsi Partynia.

Natomiast najlepszym w kategorii projektów przedsiębiorców okazał się zrealizowany przez firmę Olimp Laboratories. Dzięki niemu spółka wprowadziła do sprzedaży nowe produkty.

Unijną Perłę wśród projektów dot. infrastruktury technicznej i publicznej otrzymał powiat mielecki za utworzenie Regionalnego Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania. W centrum mieści się m.in. 10 nowoczesnych laboratoriów.

Nagrodę w kategorii projektów dot. ochrony środowiska i rewitalizacji otrzymał MPGK - Krośnieński Holding Komunalny za budowę bloku kogeneracyjnego ciepła i energii elektrycznej opalanego biomasą. W ramach tego projektu wybudowano również nowy budynek elektrociepłowni.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.