PARTNER PORTALU
  • BGK

Wyniki Europejskiego Funduszu Społecznego

  • JL    30 kwietnia 2010 - 09:13
Wyniki Europejskiego Funduszu Społecznego

W latach 2004-2006 dzięki funduszom z programu „Rozwój zasobów ludzkich” i programu EQUAL wsparcie dostało ponad 203 tys. przedsiębiorstw, a przeszło 527 tys. pracowników objęto szkoleniami.
Powstało również 90 tys. mikroprzedsiębiorstw oraz 250 tys. nowych stanowisk komputerowych.Takie wnioski wynikają z posiedzenia komitetów monitorujących wdrażanie Europejskiego Funduszu Społecznego, które odbyło się w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego. Jak powiedział wiceminister resortu Waldemar Sługocki w ramach starej perspektywy finansowej wykorzystaliśmy przeszło 2 mld euro na walkę z bezrobociem, podnoszenie kwalifikacji oraz na upowszechnienie edukacji przedszkolnej.

Aby ułatwić ubieganie się o obecne fundusze z programu „Kapitał ludzki”, resort wprowadził m.in. możliwość starania się o dotacje bezpośrednio przez przedsiębiorców oraz uprościł procedury i wymagania wobec projektodawców. Wśród przedsiębiorców popularyzuje także inwestowanie w kadry, możliwe dzięki powszechnej dostępność szkoleń.

Dyrektor Aurelio Cecilio z Komisji Europejskiej zauważył, że osiągnięte rezultaty imponują, biorąc pod uwagę, że były to pierwsze doświadczenia Polski w zarządzaniu funduszami europejskimi. Dodał, że wciąż stoi przed nami wiele wyzwań związanych z realizacją nowych programów, ale bogatsi o wcześniejsze doświadczenia możemy stawić im czoło.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.