PARTNER PORTALU
  • BGK

Wypiękniał szlak kajakowy Brdą

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Bydgoszcz    6 sierpnia 2011 - 07:48
Wypiękniał szlak kajakowy Brdą

Amatorzy spływów kajakowych, którzy wybierają się na Brdę, mogą się zatrzymać w nowych marinach. Powiat tucholski za unijne pieniądze unowocześnił infrastrukturę turystyki wodnej.
Zdaniem kajakarzy Brda to jeden z najpiękniejszych szlaków wodnych w Polsce. Żeby pokonać całość, należy zarezerwować co najmniej kilka dni, bo trasa ma 233 km. Zaczyna się w miejscowości Świeszyno w górnej części rzeki, a kończy w Bydgoszczy – pisze „Gazeta Wyborcza Bydgoszcz”.

Od kilku lat nie tylko w otoczenie rzeki, ale i infrastrukturę w całych Borach Tucholskich, inwestuje powiat tucholski i gminy wchodzące w jego skład. Samorządowcy pozyskali z Unii Europejskiej niemal 14 mln zł na realizację programu „Bory Tucholskie w labiryntach kultury”, a sami dołożyli 11 mln zł

Efekty już widać. W Woziwodzie, Rudzkim Moście i Świcie powstało całkowicie nowe zaplecze pól biwakowych, które przylegają do rzeki. Kajakarscy turyści po dniu spędzonym na wodzie mogą skorzystać z czystych toalet z prysznicami. Są też ławy i stoły, na których można się posilić, palenisko do ogniska i specjalne uchwyty do kajaków.

Rudzki Most to jedno z najpopularniejszych miejsc biwakowych kajakarzy. Oprócz kempingu, w pobliżu jest restauracja – podaje „ Gazeta Wyborcza Bydgoszcz”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • pupilek, 2011-08-06 23:47:18

    tak pieknego szlaku nigdy nie widziałem!!!
  • Jubilat, 2011-08-06 12:03:57

    Dedykacja:Cz.Niemen-"Sukces"!