PARTNER PORTALU
  • BGK

Z Podkarpacia na Słowację na rowerze. Powstaje sieć ścieżek rowerowych na pograniczu

  • aw/PAP    23 maja 2017 - 12:14
Z Podkarpacia na Słowację na rowerze. Powstaje sieć ścieżek rowerowych na pograniczu
Oznakowanych zostanie ponad 200 km ścieżek turystycznych; 150 km w Polsce i ponad 50 km na Słowacji. (fot.pixabay)

Na pograniczu polsko-słowackim w Beskidzie Niskim powstaje sieć ścieżek rowerowych. Projekt ma być gotowy za rok. Będzie kosztował blisko 140 tys. euro, z czego 72 proc. pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Partnerami przedsięwzięcia są Nadleśnictwo Rymanów Lasów Państwowych oraz nadleśnictwo Lasów Republiki Słowackiej we Vranovie nad Toplou.

"Leśnicy obu krajów chcą promować dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe tego regionu" - powiedział rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie Edward Marszałek.

Trasa powstanie na już istniejących drogach leśnych i szlakach turystycznych. Po stronie słowackiej zaplanowana została przebudowa czterokilometrowego odcinka drogi leśnej służącej do transportu drewna, a po stronie polskiej prace zostaną wykonane na trzech odcinkach dróg leśnych.

Oznakowanych zostanie ponad 200 km ścieżek turystycznych; 150 km w Polsce i ponad 50 km na Słowacji. Po obu stronach granicy wybudowanych zostanie m.in. siedem wiat.

W latach 2014-20 na programy transgraniczne z udziałem Polski zaplanowano 820 mln euro; na współpracę polsko-słowacką 150 mln euro.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.