PARTNER PORTALU
  • BGK

Z tego programu można jeszcze wziąć 55 mld zł

  • AZA    6 grudnia 2010 - 18:38
Z tego programu można jeszcze wziąć 55 mld zł

Zieloni Mikołajowie promowali dziś Program Infrastruktura i Środowisko. Do wykorzystania jest jeszcze 55 mld zł.
6 grudnia odbyła się akcja promująca półmetek wykorzystania funduszy europejskich w Programie Infrastruktura i Środowisko. Zieloni Mikołajowie obdarowywali przechodniów na ulicach Warszawy symbolicznymi upominkami. Zielony  Mikołaj wraz ze Śnieżynką odwiedzi również małych pacjentów Instytutu Matki i Dziecka, jednego z beneficjentów programu.

Do 2015 roku Polska ma do wykorzystania jeszcze 55 miliardów złotych, w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko (największy w historii UE program polityki spójności).

Wnioski o dofinansowanie będą jeszcze przyjmowane na rekultywację terenów poprzemysłowych i powojskowych, ratowanie brzegów morskich, zabezpieczanie osuwisk, zarządzanie prośrodowiskowe w przedsiębiorstwach, czy sieci elektroenergetyczne, odbierające energię ze źródeł odnawialnych.

Pieniędzy nie ma już na transport, kultura i szkolnictwo.

Polska jest na półmetku wykorzystania funduszy europejskich w Programie Infrastruktura i Środowisko.

W ramach akcji Zielony Mikołaj warszawiacy mogli dziś dowiedzieć się o korzyściach płynących z funduszy europejskich w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Słodycze i pocztówki z Zielonym Mikołajem, który sprawdza działanie funduszy cieszyły się dużym zainteresowaniem przechodniów. O tym, jak działają fundusze, już niebawem będą mogli przekonać się pacjenci i lekarze Instytutu Matki i Dziecka, jednego z beneficjentów programu.

Dzięki wsparciu unijnemu szpital zakupi sprzęt medyczny o wartości ponad 9,5 mln złotych (współfinansowanie unijne wynosi 8,1 mln zł). Już w pierwszym półroczu 2011 r. aparatura będzie wspomagać pracę Kliniki Neurologii, Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Oddziału Chirurgii Kręgosłupa i Ortopedii oraz Oddziału Hospitalizacji Jednego Dnia. Tomograf komputerowy wraz z peryferiami, rezonans magnetyczny, respiratory, kardiomonitory, pompy infuzyjne czy aparaty do znieczulania - to tylko część listy urządzeń, które będą umożliwiały ratowanie życia i zdrowia pacjentów Instytutu. Zakup sprzętu jest w trakcie procedury przetargowej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • autoidea, 2010-12-07 13:48:21

    Kolejne miliardy do zmarnowania. Co za to mamy, z czego beda mogly byc dumne nasze wnuki ?