Zabezpieczono osuwisko na cmentarzu za środki unijne

W Przemyślu zakończyły się prace zabezpieczające osuwisko na miejscowym Cmentarzu Komunalnym. Inwestycja kosztowała prawie 4,5 mln zł i była współfinansowana ze środków unijnych.
Zabezpieczono osuwisko na cmentarzu za środki unijne

Jak poinformował Witold Wołczyk z kancelarii prezydenta Przemyśla, osuwisko zostało zabezpieczone ponad 200 palami, które wbito w ziemię i nałożono na nie betonową konstrukcję.

„Ponadto wykonano m.in. odwodnienie, dzięki temu wody opadowe odprowadzane będą do potoku poniżej cmentarza. Dodatkowo wykonane zostało odwodnienie, na znajdującym się w pobliżu cmentarzu, gdzie są groby żołnierzy niemieckich z II wojny światowej.

W tym przypadku także było zagrożenie osuwaniem się ziemi” – dodał. Wołczyk zaznaczył, że przed rozpoczęciem prac ekshumowano 36 grobów.

Podkreślił, że nagrobki były przenoszone tylko za zgodą rodzin. „Wszystkie koszty z tym związane – ok. 170 tys. zł pochodziły z budżetu miasta” – powiedział.

Ziemia na przemyskim cmentarzu osunęła się wiosną 2009 r., po obfitych ulewach. Zniszczonych zostało kilkadziesiąt grobów.

Wartość projektu „Odwodnienie i stabilizacja osuwiska na Cmentarzu Głównym w Przemyślu” wyniosła prawie 4,5 mln zł. Z tej sumy ponad 2,4 mln zł stanowiła dotacja z regionalnego programu operacyjnego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE