PARTNER PORTALU
  • BGK

Zabiegi o reaktywację historycznego połączenia kolejowego

  • GK    29 marca 2013 - 11:54
Zabiegi o reaktywację historycznego połączenia kolejowego

Reaktywacji historycznego połączenia kolejowego z Przemyśla do Ustrzyk Dolnych przez Ukrainę chciałby burmistrz Ustrzyk Dolnych, Henryk Sułuja.
Według niego modernizacja torowiska i reaktywacja tego połączenia może przynieść wiele korzyści nie tylko dla branży turystycznej:

- Z Bieszczad wywozi się sukcesywnie potężne ilości drewna i tutaj lasy państwowe powinny być zainteresowane tym tematem. W Bieszczadach mamy kamieniołomy, to też surowiec, który spokojnie można wywozić koleją - przekonuje burmistrz.

Marszałek woj. podkarpackiego Mirosław Karapyta zapewnia, że dostępność komunikacyjna regionu, a zwłaszcza Bieszczad jest ważna dla samorządu województwa. Podkreśla jednak, że najpierw trzeba poznać koszty utrzymania tej linii. Marszałek dodaje, że w tej i innych sprawach prowadzi intensywne rozmowy z zarządem spółki Polskie Linie Kolejowe.

- W przyszłej perspektywie chcielibyśmy dać pewne gwarancje zarządowi spółki PKP PLK, że ramach RPO znajdą się pieniądze na modernizację pewnych odcinków, które są dzisiaj przez zarząd spółki zagrożone zawieszeniem. Jest to niepokojące w pewnych częściach województwa i mamy taki sygnał, że oprócz programu centralnego będziemy musieli zaangażować środki nasze. I w tym aspekcie myślimy przede wszystkim o dostępności Bieszczadów - zapewnia marszałek.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • TElesfor, 2013-04-02 20:15:56

    no cóż,reaktywacja-fajna sprawa ! Oby się udała !
  • Emeryt , 2013-04-02 10:21:02

    Słusznie